Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piotr Świerczewski: Chcę zastąpić Smudę

PRZEGLĄD PRASY. Jeśli weźmiemy pod uwagę moje doświadczenia z życia w drużynie, to przerastam większość trenerów o klasę. W kwestii doświadczeń futbolowych są to jakieś dwie klasy - mówi w wywiadzie dla poniedziałkowej Polski The Times Piotr Świerczewski. Jego głównym celem jest teraz posada selekcjonera reprezentacji.
Piotr Świerczewski, który w minionym sezonie wraz z Maciejem Śliwowskim prowadził drugoligowy Znicz Pruszków przyznaje, że spodobała mu się praca trenera. - Można prowadzić biznesy, pływać jachtem, ale piłka to jednak piłka. Nie musze być trenerem, ale chcę - mówi w wywiadzie dla Polska The Times.

- Ja nie będę dobrym trenerem, ja będę bardzo dobrym trenerem. Jeszcze nie mam dyplomu, ale wiem jak przygotować drużynę, poprowadzić solidne treningi, zmobilizować zawodników. Naprawdę mam solidną bazę - deklaruje 70-krotny reprezentant Polski, dodając, że jego głównym celem jest posada selekcjonera polskiej kadry. - Chciałbym zastąpić Franka Smudę. Mam tylko wątpliwości czy uda mi się to osiągnąć już przed Euro 2012 - dodaje.

Świerczewski profesjonalną karierę rozpoczął w GKS Katowice. W latach 1993-2003 grał w lidze francuskiej reprezentując kolejno barwy Saint-Étienne, SC Bastii i Olympique Marsylia. Ma na swoim koncie występy w lidze japońskiej (Gamba Osaka) i Premier League (Birmingham). W 2003 roku wrócił do Polski. Karierę zawodnika zakończył w 2010 roku w łódzkim ŁKS-ie.

Srebrny medalista z igrzysk w Barcelonie w 1992 roku od kwietnia prowadził drugoligowy Znicz Pruszków. Jego klub zakończył sezon na szóstym miejscu. Świerczewskiego na stanowisku zastąpił Mariusz Pawlak.

Wisła prawie gotowa na Ligę Mistrzów  ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ