Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kadra bez Małeckiego, ale z Klichem

Trener Franciszek Smuda powołał kompletną kadrę na mecze z Argentyną i Francją. Niespodzianką jest obecność 20-letniego gracza ostatniej w ligowej tabeli Cracovii Mateusza Klicha. Nie ma za to jednego z najlepszych piłkarzy ekstraklasy Patryka Małeckiego.
- Patryk Małecki jest tak blisko kadry, jak do tej pory. Jestem nim zainteresowany, Patryk musi poprawić pewne elementy w grze. Po meczu Wisły z Cracovią rozmawiałem z trenerem Robertem Maaskantem. Powiem tylko, że mamy na temat Małeckiego takie samo zdanie. Klich, zdaniem Smudy, potrafi uwolnić się z pressingu rywala, umie grać kombinacyjnie. - Gra w piłkę, a nie kopie na oślep - tłumaczy selekcjoner. Smuda powołał na oba mecze następujących graczy.

Z Wisły Kraków trener reprezentacji powołał tylko Cezarego Wilka. - Bo tam gra tylko dwóch Polaków, a jeden mógł dostać powołanie (Radosław Sobolewski zrezygnował z występów w drużynie narodowej po MŚ-2006 - przyp. red.) - skomentował swój wybór Smuda. - A w ogóle z polskiej ligi nie jest łatwo kogokolwiek wybrać. Są mecze, że na boisku w obu drużynach biega w sumie pięciu Polaków - dodał.Podkreślił, że małe pole manewru zmusza go również do kompromisów w sprawie piłkarzy zamieszanych w korupcję. Wśród 22 powołanych na najbliższe mecze są Łukasz Piszczek i Łukasz Mierzejewski, których nazwiska znalazły się w akcie oskarżenia w sprawie ustawienia wyniku meczu KGHM Zagłębia Lubin z Cracovią przed pięcioma laty.

- Słyszę, że brakuje mi konsekwencji, bo kiedyś mówiłem, że nigdy takich zawodników nie powołam. A ja podkreślam, że Smuda był, jest i będzie konsekwentny. Kto mnie zna, wie, jak bardzo brzydzę się korupcją. Ale czasy (w polskim futbolu) są takie, że trzeba zawierać kompromisy, trzeba być "gumowym", bo inaczej trudno byłoby zbudować sensowną reprezentację - wyjaśnił trener.

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Grzegorz Sandomierski.

Obrońcy: Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Arkadiusz Głowacki, Łukasz Mierzejewski, Maciej Sadlok, Tomasz Jodłowiec, Grzegorz Wojtkowiak.

Pomocnicy: Dariusz Dudka, Ludovic Obraniak, Adam Matuszczyk, Cezary Wilk, Rafał Murawski, Szymon Pawłowski, Adrian Mierzejewski, Mateusz Klich, Jakub Błaszczykowski.

Napastnicy: Robert Lewandowski, Paweł Brożek, Kamil Grosicki, Michał Kucharczyk.

- Z różnych względów, przede wszystkim kontuzji nie ma: Sobiecha, Jelenia, Peszki i jeszcze paru innych, na których chciałem zawiesić oko, ale nie mogę - stwierdził Smuda.Dodał też, że nie jest dla niego problemem zmiana miejsca rozgrywania meczu z Francją. - Nie ma tego złego, co by nie wyszło na dobre. Będzie jak w turnieju - dwa mecze w Warszawie. Nie ma co ryzykować ze stadionem w Gdańsku, to dobra decyzja - kończy selekcjoner.

Polska - Francja nie dla PGE Areny  »


Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ