Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kibice Lechii bojkotują mecz Polska - Francja. Donald Tusk również!

Mecz Polska - Francja na otwarcie stadionu PGE Arena rozegrany zostanie w czwartek 9 czerwca. PZPN ustalił na ten mecz bardzo wysokie ceny biletów - 80, 160 i 240 zł. W związku z tym mecz zbojkotują kibice Lechii oraz... premier Donald Tusk. - Przy takich cenach biletów na mecz się nie wybieram, bo nie chcę być na otwarciu dla garstki ludzi.
Decyzję o cenie biletów PZPN podjął w czwartek. Gdańscy urzędnicy próbowali rozmawiać z PZPN, by wejściówki były tańsze, ale nic nie wskórali. - Ceny biletów są zbyt wyśrubowane, co zresztą przedstawicielom PZPN mówiliśmy, jednak nas nie posłuchali - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Taką politykę zapowiadał już wcześniej prezes PZPN Grzegorz Lato. - Kończymy z tanimi biletami, bo mieliśmy przez to same kłopoty. Teraz wejściówki będą droższe, bo chcemy, żeby na mecze przychodziły całe rodziny - tłumaczył. Ogłoszone już oficjalnie ceny biletów są spore - przykładowo bilety na ligowy mecz Lechii Gdańsk kosztują od 20 do 50 zł. I to właśnie kibice Lechii zapowiadają teraz, że zbojkotują organizowane przez PZPN otwarcie PGE Areny Gdańsk.

Na forum lechia.gda.pl założono wątek "Zbojkotujmy otwarcie Baltic Areny". Tam kibice piszą np. "Przydałaby się zorganizowana akcja na mieście i okolicach: rozdawanie ulotek, plakaty wzywające do bojkotu. Jak przyjdzie mało ludzi to uderzy to po kieszeni PZPN, bo za wynajęcie stadionu to chyba będą musieli zapłacić." O wysokich cenach biletów pisał w felietonie dla trojmiasto.sport.pl: "Pewnie rodzinę Pana prezesa [chodzi o prezesa Grzegorza Lato] stać na wydatek 1000 zł, by obejrzeć mecz naszych "asów" w starciu z francuskimi rezerwami... Jeżeli chodzi o mnie, jak i innych znanych mi kibiców Lechii to cel Pan osiągnął. Prawie nikt się na ten mecz nie wybiera - gratuluję! Piłka nożna dla krzesełek!" Powstała także strona na Facebooku nawołująca do bojkotu. Co ciekawe bojkot meczu zapowiedział też premier Tusk, na co dzień wierny kibic Lechii. - Przy takich cenach biletów na mecz się nie wybieram, bo nie chcę być na otwarciu dla garstki ludzi - podkreślił. To pokazuje, że kibice i rząd czasami mówią jednym głosem...

Obniżcie ceny biletów Nasza akcja na Facebook-uMecz Polska-Francja na otwarcie PGE Arena Gdańsk:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ