Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Perquis: Nie ukrywam, że grać dla Polski jest łatwiej

- We Francji jest co najmniej 10 piłkarzy na mojej pozycji, którzy są ode mnie lepsi. Wszyscy mówią, że będę miał problemy z powołaniem. To prawda i wcale tego nie ukrywam - mówi w wywiadzie dla francuskiego serwisu SoFoot.com Damien Perquis, obrońca Sochaux. Przyznaje także, że nie może doczekać się polskiego obywatelstwa.
Zapytany przez dziennikarza Damien Perquis opowiada o podobieństwach jego życiorysu do Jacquesa Faty'ego z Senegalu. Obaj piłkarze w młodości znaleźli się w centrum szkolenia francuskiej federacji piłkarskiej - Clairefontaine. - Kiedyś byliśmy nadziejami francuskiego futbolu, ale w dzisiejszej rzeczywistości prędzej zagramy dla innej kadry. Mamy do tego prawo - powiedział piłkarz, opowiadając także o polskich korzeniach.

- Wyrosłem w polskiej kulturze dzięki babci. Otrzymanie polskiego obywatelstwa wcale nie jest łatwe, trwa to już dwa lata. W momencie gdy je dostanę, wskakuje w samochód i pędzę do Polski - dodał Perquis.

Jeśli tak się stanie Perquis będzie drugim, obok Ludovica Obraniaka, francuskim piłkarzem, który dzięki polskiemu pochodzeniu zagra z orzełkiem na piersi. Choć piłkarz grał w młodzieżowej reprezentacji Francji już od dawna deklarował, że chce grać dla Polski. Wkrótce ma wreszcie otrzymać polskie obywatelstwo.

Perquis dyskryminowany we Francji?

- Zawsze znajdzie się kilku idiotów. Ostatnio usłyszałem, że jeśli dostanę polskie papiery, to stanę się brudnym Polakiem. Smutne... - mówił niedawno w wywiadzie Damien Perquis. Marzeniem obrońcy Sochaux jest zagrać w barwach reprezentacji Polski przeciwko Francuzom i strzelić gola: - Byłoby super wystąpić w tak ważnym dla mnie i dla Obraniaka meczu. A może nawet strzelić gola Francuzom.

Być może Perquis będzie miał szansę niedługo spełnić swoje marzenie. Jeżeli szybko otrzyma dokumenty potwierdzające jego obywatelstwo, selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda z pewnością powoła go na towarzyski mecz z Francją, który odbędzie się 9 czerwca w Gdańsku.

"Zagra tam gdzie więcej dadzą". Koniec Peszki w Koeln? ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ