Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Minister sportu: Nazwa Stadionu Narodowego zostanie sprzedana za dobrą cenę

Minister sportu Adam Giersz w Kontrwywiadzie RMF FM przyznał, że jeżeli pojawi się dobra oferta finansowa, to nazwa sponsora będzie łączyła się z nazwą Stadionu Narodowego. - Jeżeli ktoś wyłoży 10 milionów zł za rok to ma szansę - ocenia Giersz.
- Muszę zadbać o to, żeby Stadion Narodowy zarobił na siebie, żebyśmy nie musieli z budżetu dopłacać do jego utrzymania. Prawa do nazwy są jednym z elementów biznes planu - twierdzi minister sportu.

Do tego potrzebne jest sprzedanie nazwy obiektu sponsorowi, który wyłoży najbardziej atrakcyjną ofertę finansową. Zdaniem ministra, jest to bardziej właściwe postępowanie niż nazwanie Stadionu imieniem Jana Pawła II. - Na stadionie dobywają się przede wszystkim imprezy rozrywkowe. To nie jest miejsce szczególnej pamięci - komentuje Giersz.

Nie wiadomo jeszcze ile dokładnie kosztowała będzie nazwa. Zdaniem Giersza, punktem odniesienia może być PGE Arena w Gdańsku. Jej nazwa została sprzedana za 7 mln zł za rok. - Nazwa Stadionu Narodowego powinna być cenniejsza. Jeżeli ktoś wyłoży 10 milionów zł za rok to ma szansę - dodał minister.

Przeczytaj pełną rozmowę z Adamem Gierszem na temat reprezentacji i Euro 2012»


Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ