Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Kolodziejczak: Francja ma pierwszeństwo

PRZEGLĄD PRASY. - Gram w młodzieżowej reprezentacji Francji i tak naprawdę nie zamierzam tego zmieniać - przyznaje w rozmowie z ?Super Expressem? Timothee Kolodziejczak, 20-letni Francuz z polskimi korzeniami. Występów w biało-czerwonych barwach jednak nie wyklucza.
- Thimothée Kolodziejczak chciałby grać dla naszej kadry. Niedawno z nim rozmawiałem i on o tym myśli bardzo poważnie - powiedział były reprezentant Polski Joachim Marx w wywiadzie dla stacji Orange Sport Info. Sprawa nie przedstawia się jednak aż tak korzystnie.

W rozmowie z "Super Expressem" Kołodziejczak podkreśla, że priorytetowo traktuje ewentualną grę w kadrze Francji.

- Polska Federacja jest mną zainteresowana i proponowała mi kilka razy grę w juniorskich drużynach. Gram w młodzieżowej reprezentacji Francji i tak naprawdę nie zamierzam tego zmieniać - mówi.

Polskim kibicom pozostaje czekać i mieć nadzieję, że Francuzi będą mieli lepszych obrońców niż Kolodziejczak.

- Jeśli w przyszłości nie będę wystarczająco dobry, żeby otrzymywać powołania do reprezentacji Francji, to nie mogę wykluczyć, że zagram dla Polski. Ale to nie jest coś, o czym myślę teraz - ucina 20-letni zawodnik.

Zmienne szczęście w negocjacjach z Francuzami

W reprezentacji Polski gra już jeden piłkarz z Francji - Ludovic Obraniak. Selekcjoner Franciszek Smuda liczy, że uda mu się przekonać do tego też Damiena Perquisa. Wcześniej z możliwości gry dla Polski zrezygnował obecny obrońca Arsenalu Londyn Laurent Koscielny.

Piękna wybranka reprezentanta Polski ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ