Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Perquis i Arboleda. Nowi stoperzy kadry Smudy zagrają w czerwcu?

2 : 0
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Piątek 25.03.2011 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Litwa
2
0
2
Polska
0
0
0
Składy i szczegóły
Litwa
Bramki:
Mikoliunas 19', E.Cesnauskis 29'
Kartki:
Labukas, Zvirgzdauskas, Kijanskas - żółte
Skład:
Karcemarskas (46' Setkus) - Stankevicius, Skerla (46' Zvirgzdauskas), Zaliukas, Kijanskas - Ivaskevicius, Panka (87' Razanauskas), Mikoliunas (46' D.Cesnauskis), E.Cesnauskis (82' Borovskij) - Danilevicius (71' Galkevicius), Labukas
Polska
Kartka:
Glik - żółta
Skład:
Małkowski - Piszczek, Głowacki, Glik, Sadlok - Mierzejewski (46' Grosicki), Murawski (46' Peszko), Dudka (85' Jodłowiec) - Błaszczykowski (85' Pawłowski), Lewandowski (73' Kucharczyk), Obraniak (69' Roger)
Już w czerwcu na środku obrony piłkarskiej reprezentacji Polski zadebiutować mogą urodzony we Francji Damien Perquis i Kolumbijczyk Manuel Arboleda. Może to się stać w meczu z reprezentacją Francji na otwarcie budowanego na Euro 2012 stadionu w Gdańsku.
- Damien wysłał do PZPN wszystkie dokumenty, które zostały przekazane do odpowiednich instytucji. Za kilka tygodni Perquis powinien mieć polskie obywatelstwo - mówi "Gazecie Sport.pl" Tadeusz Fogiel, menedżer z Francji, który koordynuje sprawę przyznania polskiego paszportu 27-letniemu obrońcy Sochaux Damienowi Perquisowi.

Wcześniej w zdobyciu polskiego obywatelstwa Fogiel pomagał Ludovicowi Obraniakowi - dziś podstawowemu zawodnikowi kadry Franciszka Smudy, jednemu z pewniaków do gry na Euro 2012.

- Podczas niedawnego kongresu UEFA o sprawie Perquisa rozmawiałem ze Zdzisławem Kręciną, sekretarzem generalnym związku - opowiada Fogiel. - Damien zaczynał być powoli zniecierpliwiony przedłużającymi się formalnościami. Na szczęście rozmowa była konstruktywna. Mam nadzieję, że do końca maja Damien będzie miał polskie obywatelstwo.

Jeśli tak się stanie, być może stoper Sochaux zagra 9 czerwca przeciwko reprezentacji Francji w sparingu w Gdańsku. Jeśli nie, może zadebiutować w sierpniowym meczu z Gruzją.

- Trener Smuda był u niego, widział, jak gra, i powiedział, że drugi raz oglądać go nie musi - opowiada Fogiel. - Damien uczy się polskiego, miał już 15 lekcji. Oglądając mecz z Litwą, widziałem, że w trudnych momentach nie było komu wziąć odpowiedzialności i zmobilizować kolegów. Perquis nadaje się do takiej roli.

Arboleda - brakuje tylko...

Manuel Arboleda też twierdzi, że sprawy związane z przyznaniem mu polskiego obywatelstwa są na ukończeniu.

- Brakuje mi już tylko karty pobytu. Potem decyzja należy do trenera Smudy. Jestem gotów grać dla Polski. Gdybym dostał ofertę gry dla Kolumbii i dla Polski, wybrałbym Polskę - mówi stoper Lecha.

Kłopot w tym, że obsypany nagrodami za poprzedni rok Kolumbijczyk, w tym sezonie gra znacznie słabiej. Od czasu, gdy w grudniu podpisał lukratywny kontrakt, nie zagrał tak dobrego meczu jak przed podpisaniem. To m.in. jego błędy przyczyniły się do niedawnej porażki Lecha z Cracovią. Także w ostatnim, zwycięskim meczu mistrzów Polski z Jagiellonią Białystok był najsłabszym zawodnikiem.

Konuzja Kucharczyka na treningu w Grecji ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ