Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Michał Żewłakow kończy reprezentacyjną karierę

Michał Żewłakow zapowiedział zakończenie reprezentacyjnej kariery. Po raz ostatni w kadrze zagra 29 marca z Grecją. To dla mnie bardzo ważne, że mogę zakończyć reprezentacyjną karierę właśnie w Grecji - powiedział niespełna 35-letni piłkarz.
Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

- Cieszę się, że zakończę swoją reprezentacyjną karierę w Atenach na stadionie Olympiakosu, klubu, w którym grałem przez cztery lata i z którym odnosiłem największe sukcesy w swojej karierze. To dla mnie bardzo ważne, że mogę zakończyć reprezentacyjną karierę właśnie w Grecji - czytamy w oświadczeniu piłkarza przesłanym przez PZPN. Oznacza to, że Żewłakow, jeden z filarów defensywy, nie zagra na Euro 2012 organizowanym przez Polskę i Ukrainę.

Żewłakow jest rekordzistą pod względem występów w kadrze - rozegrał w niej 101 meczów. Zadebiutował w narodowej reprezentacji w meczu z Nową Zelandią w Bangkoku (19 czerwca 1999 roku). W barwach reprezentacji spędził na boisku 7702 minuty i strzelił trzy gole.

Zagrał dwukrotnie na mistrzostwach świata w Korei i Japonii w 2002 roku i w Niemczech 2006 oraz na Euro 2008. W eliminacjach MŚ 2010 był kapitanem. 12 października 2010 roku w meczu z Ekwadorem pobił należący do Grzegorza Laty rekord występów w reprezentacji - zagrał w 101. spotkaniach. Mecz Grecję będzie jego 102.

Z końcem tego sezonu Michał Żewłakow rozważa również zakończenie swojej piłkarskiej kariery . Obecnie jest zawodnikiem tureckiego Ankaragücü Ankara.

Reprezentacyjna kariera Żewłakowa na zdjęciach (galeria)
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ