Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tajne negocjacje PZPN: Brazylia zagra w Polsce?

PRZEGLĄD PRASY. Jak informuje ?Przegląd Sportowy?, PZPN w wielkiej tajemnicy prowadzi negocjacje w sprawie towarzyskiego meczu Polski z Brazylią, jaki miałby odbyć się na jednym ze stadionów w naszym kraju. Według nieoficjalnych doniesień, spotkanie mogłoby zostać rozegrane wiosną 2012 roku w Chorzowie lub Warszawie.
Mecz, który odbyłby się na krótko przed Mistrzostwami Europy, reklamowany by był jako wielkie starcie dwóch organizatorów najważniejszych turniejów w piłce nożnej. Gospodarz - Polska to kraj Euro 2012, a Brazylia dwa lata później będzie gościć uczestników mundialu. Informacja jest na tyle sensacyjna, że nikt z PZPN-u oficjalnie nie chce tego potwierdzić.

- To na razie tajemnica, dlatego nikt głośno na ten temat się nie wypowie. Bo potem okaże się, że z planów nic nie wyszło i będziecie mieć okazję, żeby nas znowu skrytykować - powiedział "Przeglądowi" jeden z pracowników futbolowej centrali.

Negocjacje są bardzo skomplikowane i mogą potrwać do lipca tego roku. Wtedy to w Brazylii odbędzie się losowanie grup eliminacji do MŚ i wówczas polska delegacja mogłaby zawrzeć umowę w sprawie meczu. Nie wiadomo na którym polskim stadionie miałby się on odbyć, ale w grę wchodzą m.in. Stadion Śląski w Chorzowie i Narodowy w Warszawie.Brazylijski "dream team"

Reprezentacja "Canarinhos" jest najbardziej utytułowaną drużyną narodową na świecie. Tytuły mistrzowskie zdobywała w latach 1958, 1962, 1970, 1994 i 2002. Ostatnie dwa mundiale nie były już dla Brazylii tak udane. W 2006 w Niemczech odpadła w ćwierćfinale po przegranej 0:1 z Francją, a w 2010 zakończyła turniej w RPA na tym samym etapie. Przegrała wówczas z Holandią 1:2.

W drużynie prowadzonej obecnie przez Mano Menezesa grają największe gwiazdy światowego futbolu. W składzie na środowy mecz z Brazylią na Saint Denis znaleźli się m.in. Julio Cesar z Interu Mediolan, Daniel Alves z FC Barcelony, czy Alexandre Pato i Robinho z AC Milan. Nie można oczywiście zapominać o grających na ostatnim mundialu Kace z Realu Madryt, Thiago Silvie z Milanu oraz Maiconie i Lucio z Interu Mediolan.

Pierwsza reprezentacja Polski grała dotychczas z "Canarinhos" dwanaście razy. Dziewięć zwycięstw zanotowali rywale, dwa razy padł wynik remisowy, a tylko raz triumfowali Polacy. Miało to miejsce na MŚ w 1974 roku, gdy po bramce... Grzegorza Laty wygraliśmy 1:0. Brazylijczycy tylko raz gościli w Polsce - w 1968 na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie przegraliśmy 3:6.

Lewandowski: "Czuję w kościach pojedynki z dwumetrowymi Norwegami" ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ