Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Smuda: Nie obrażam się za Dyzmę

Franciszek Smuda nie może doczekać się meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej. W wypowiedzi dla ?Polski? selekcjoner zdradza którzy zawodnicy będą tworzyli parę stoperów oraz odnosi się do słów Artura Boruca, który nazwał go Dyzmą. - Nie obrażam się za Dyzmę. To był znacznie zdolniejszy człowiek niż Artur - odbił piłeczkę szkoleniowiec.
W niedawnym wywiadzie dla stacji nSport polski bramkarz odważnie skrytykował selekcjonera. Borucowi nie tylko nie podobało się to, że Smuda ostro zareagował na jego zachowanie podczas samolotowego powrotu kadry z USA. Bramkarz przyznał, że nie ma żadnego porozumienia ze szkoleniowcem i nazwał go Dyzmą.

W odpowiedzi Smuda wbił mu szpilkę za niedawny błąd w spotkaniu Serie A przeciwko Romie. Golkiper Fiorentiny minął się z piłką przed polem karnym przez co jego drużyna przegrała 2:3.

- Szkoda mi Boruca, widziałem, jaką bramkę puścił. Nie obrażam się za Dyzmę. To był znacznie zdolniejszy człowiek niż Artur - powiedział w rozmowie z gazetą "Franz".

Mecz z WKS będzie ostatnim poważnym tegorocznym występem biało-czerwonych. W spotkaniu z uczestnikiem ostatniego mundialu nasza reprezentacja nie będzie faworytem. Afrykański zespół w rankingu FIFA znajduje się aż 60 pozycji wyżej od Polski.

- Nie zgadzam się ze Zbigniewem Bońkiem, który twierdzi, że atmosferę można zbudować dzięki sukcesom osiągniętym z drużynami średniej klasy. I co? Wygram parę razy z zespołem klasy San Marino, a później podczas Euro wyjdziemy na rywala poważnej klasy i dostaniemy siódemkę - mówi Smuda.

Selekcjoner zdradził również kto w tym meczu będzie tworzył parę stoperów. Kogo więc wystawi? - Najprawdopodobniej Tomasza Jodłowca i Grzegorza Wojtkowiaka - powiedział szkoleniowiec.

Majewski: Smuda mnie dowołał, bo zadzowniłem »


Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ