Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Smuda: Nie rozumiem pana Sasala

PRZEGLĄD PRASY. Po wyprawie polskiej reprezentacji piłkarskiej na mecze sparingowe do USA pojawiły się głosy krytykujące selekcjonera za przemęczanie piłkarzy. - Strasznie mnie wkurzają takie wypowiedzi - odpowiada Franciszek Smuda w ?Przeglądzie Sportowym?.
Wśród narzekających znalazł się Marcin Sasal, trener Korony Kielce. Według niego, wyjazd do USA wpłynął ujemnie na formę Andrzeja Niedzielana.

- Nie rozumiem, o co chodzi panu Sasalowi - odpowiada Smuda. - Niedzielan był zmęczony? A Błaszczykowski, Lewandowski, Piszczek i Matuszczyk nie byli! W piątek po powrocie z USA zagrali świetny mecz w Bundeslidze. Trenerzy Koln i Borussii dzwonili do mnie z podziękowaniami, że ich piłkarze wrócili ze zgrupowania w dobrej formie - dodaje.

Błaszczykowski i Matuszczyk zagrali jednak w Stanach tylko jedno spotkanie, gdyż tak selekcjoner umówił się z ich szkoleniowcami klubowymi.

Mierzejewski na środku obrony?

Słabą stroną reprezentacji Polski była w ostatnich meczach gra obronna. Franciszek Smuda wciąż szuka optymalnego ustawienia. - Chcę przetestować na środku obrony Łukasza Mierzejewskiego - zdradza selekcjoner. - Czuję, że to może być dobry strzał. On ma predyspozycje. Pamiętam, jak po gierkach treningowych przychodził do mnie Arboleda i mówił: "trenerze, ten Mierzejewski jest nie do przejścia" - argumentuje Smuda.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ