Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Smuda: Brzenska za słaby na kadrę

PRZEGLĄD PRASY. - Zagrał przeciętny mecz i w takiej formie z całą pewnością nie jest zawodnikiem którego byśmy potrzebowali do drużyny - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda o Markusie Brzensce w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym?. Obrońca Energie Cottbus deklarował chęć gry w polskiej kadrze.
- Moim celem zawsze była gra w drużynie narodowej, marzyłem o meczach międzypaństwowych. Skoro jest szansa gry dla Polski, a ja przecież z tym krajem jestem w jakimś stopniu związany, to dlaczego nie spróbować? - stwierdził w zeszłym tygodniu Markus Brzenska, reklamowany jako najlepszy środkowy obrońca drugiej Bundesligi. 

Franciszek Smuda z ustawieniem defensywy ma wciąż spore problemy, więc pojechał zobaczyć Brzenskę w meczu z Vfl Osbabrück. Źle trafił. 26-letni gracz najpierw nie upilnował gracza gospodarzy,  który dzięki temu wywalczył rzut karny, a później został ograny przez Aleksandra Schnetzlera, po czym padł drugi gol dla VFL.

Trener Smuda był wyraźnie zdegustowany. - Brzenska zagrał przeciętny mecz i w takiej formie z całą pewnością nie jest zawodnikiem którego byśmy potrzebowali do drużyny - powiedział po meczu.

Więcej szans na występy w kadrze ma pomocnik Osbabrück Sebastian Tyrała, który zagrał w meczu ostatnie 26 minut. - Widać, że potrafi grać w piłkę. Będę miał go na oku i nie wykluczam, że dostanie powołanie do reprezentacji - powiedział Smuda, który porozmawiał z zawodnikiem osobiście.

Pozycję lidera straciła Borussia Dortmund ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ