Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejny zawodnik z Bundesligi chce grać w naszej kadrze

PRZEGLĄD PRASY: Markus Brzenska, 26-letni środkowy obrońca grającego w 2. Bundeslidze Energie Cottbus, chciałby zagrać w reprezentacji Franciszka Smudy - informuje środowy Przegląd Sportowy.
- To najlepszy środkowy obrońca w całej 2. Budneslidze. Ma świetne warunki fizyczne, rewelacyjnie gra głową. Nie popełnia błędów i to dzięki niemu Energie walczy o powrót do ekstraklasy - opowiada o Brzensce Przeglądowi Sportowemu Sebastian Karkos, dziennikarz Bilda.

Mierzący 196 centymetrów Brzenska urodził się co prawda w Niemczech pod Dortmundem, ale jego rodzice i dwaj starsi bracia pochodzą z Polski. Ojciec Joachim oraz mama Halina z synami: Sebastianem i Marcinem wyemigrowali z Bytomia do Niemiec w 1984 roku. Kilka tygodni później, już w nowej ojczyźnie, urodził się Markus - informuje Przegląd Sportowy.

- Moim celem zawsze była gra w drużynie narodowej, marzyłem o meczach międzypaństwowych. Skoro jest szansa gry dla Polski, a ja przecież z tym krajem jestem w jakimś stopniu związany, to dlaczego nie spróbować? - zastanawia się sam zawodnik.

Mam już spore doświadczenie międzynarodowe, bo występowałem w niemieckiej młodzieżówce. Grałem też w 1. Bundeslidze, więc słaby chyba nie jestem - opowiada o sobie Brzenska.

Cały pomysł podoba się Franciszkowi Smudzie: - Cieszę się, że kolejni zawodnicy zgłaszają się do reprezentacji.Markusa Brzenski nie widziałem nigdy w akcji, ale nie jest to dla mnie anonimowy piłkarz. Wiem, że grał w Borussii Dortmund oraz w niemieckiej młodzieżówce. Gdy tylko będę miał czas i okazję, pojadę do Cottbus na ligowy mecz - obiecuje selekcjoner reprezentacji Polski.

Smuda zna charakterystykę zawodnika: - Nie można zlekceważyć piłkarza, który ma blisko dwa metry wzrostu, nie jest jeszcze za stary, a chce grać w naszej reprezentacji. Jeśli uznam, że prezentuje się tak jak powinien środkowy obrońca, chętnie się z nim spotkam, żeby porozmawiać o kadrze - zapewnia trener naszej reprezentacji.

Dotychczasowa kariera Brzenski:

zespół sezony mecze bramki
Borussia Dortmund 2002-2008 86 6
MSV Duisburg 2008-2009 33 2
Energie Cottbus 2009- 39 0
Niemcy U-21 2005-2006 15 1
"Parę piw to nie jest zbrodnia" - mówi o aferze w kadrze Sławomir Peszko ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ