Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niepochlebne komentarze dotyczące amerykańskiego tournee kadry Smudy

PRZEGLĄD PRASY.- Zatelefonował do mnie Leo Beenhakker z pytaniem, czy coś się zmieniło z lokalizacją najbliższych mistrzostw Europy. Zażartował, że skoro Polacy polecieli grać mecze towarzyskie do Ameryki, to chyba właśnie tam musieli przenieść najważniejszą dla biało-czerwonych imprezę - powiedział internetowemu wydaniu Przeglądu Sportowego Jan de Zeeuw.
Nie tylko Holender śmieje się z całego pomysłu gry w Ameryce. Podobnie ocenia sytuację Piotr Nowak, były reprezentant, a obecnie trener od lat pracujący w USA. - Nie widzę, aby kalendarz był planowany z jakimś pomysłem. Mam wrażenie, że to jest działanie od przypadku do przypadku. Trafia się mecz za oceanem, więc zespół przylatuje i gra. Tak to przynajmniej wygląda - powiedział Przeglądowi Sportowemu.

Sytuuację stara się tłumaczyć Antoni Piechniczek: - Dla mnie planowanie takich spotkań to materiał do pewnych refleksji. Ze szkoleniowego punktu widzenia rzeczywiście można sobie stawiać pewne pytania. Ale nie oszukujmy się, wylot do Ameryki ma również aspekt finansowy, który też musimy brać pod uwagę. To się nam po prostu opłaca, a nasza federacja musi przecież zdobywać pieniądze na funkcjonowanie między innymi pierwszej reprezentacji - mówi Przeglądowi Sportowemu wiceprezes PZPN i były selekcjoner.

W kontekście selekcji i zgrywania zespołu na Euro 2012, o których ciągle mówi Franciszek Smuda, takie tłumaczenia brzmią dość dziwnie, by nie powiedzieć niepokojąco.

"To jeszcze nie jest zespół na Euro 2012" - mówi Andrzej Dawidziuk »


Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ