Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Błaszczykowski zagra tylko w jednym meczu kadry w USA

PRZEGLĄD PRASY. Jak donosi ?Przegląd Sportowy? Jakub Błaszczykowski zagra tylko w jednym meczu reprezentacji podczas trwającego zgrupowania reprezentacji w USA. To efekt umowy, jaką Franciszek Smuda zawarł z klubowym trenerem Błaszczykowskiego, Jurgenem Kloppem. Opiekun Borussii prosił selekcjonera, aby ten oszczędził zawodnika. Relacja na żywo z meczu USA - Polska w niedzielę o 1 w nocy na Sport.pl.
Szkoleniowcy kontaktowali się w tej sprawie telefonicznie. - Oczywiście, wyraziłem zgodę, rozmowa była bardzo przyjacielska - powiedział gazecie Smuda. Piłkarz wystąpi najprawdopodobniej tylko w pierwszym spotkaniu z USA.

Oprócz Błaszczykowskiego w kadrze znajduje się również dwóch innych zawodników niemieckiego klubu - Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Powołania dla graczy z Dortmundu są dla Kloppa problemem. Przed sierpniowym towarzyskim spotkaniem z Kamerunem nie był zadowolony, że Smuda zabiera mu piłkarzy tuż przed rozpoczęciem sezonu.

Po drugim meczu w USA z Ekwadorem zawodnicy Borussii nie wróca do Polski, ale od razu udadzą się do Niemiec.Selekcjoner nie porozumiał się natomiast z trenerem Auxerre, który nie zgodził się puścić na zgrupowanie Dariusza Dudki. - Mogą być pewni, że następnym razem, jeśli będą prosić, nie wypuszczę ich zawodnika ze zgrupowania nawet godzinę wcześniej - zapowiada selekcjoner.

Podczas wyprawy za ocean Polacy rozegrają dwa spotkania. 9 października zagrają z USA, a trzy dni później zmierzą się z Ekwadorem.

6 meczów kadry bez zwycięstwa - bywało gorzej »


Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ