Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polacy za granicą. Boruc: Jak nie będę grał to odejdę z Fiorentiny

PRZEGLĄD PRASY. Artur Boruc zdradza w wywiadzie z ?Rzeczpospolitą?, że jeśli nie dostanie szans na grę w pierwszym składzie, to będzie chciał zmienić klub. Bramkarz, który po długiej przerwie wrócił do reprezentacyjnej bramki, trafił do włoskiej Fiorentiny w lipcu po pięciu latach gry w Celtiku Glasgow.
Boruc w wywiadzie tłumaczy powody swojego odejścia z Glasgow: - W piątym roku w Celticu działo się dużo złego. Przyszedł nowy trener, słabe wyniki odbijały się na psychice zawodników. Zdecydowałem wziąć się za siebie, zmienić klub i walczyć o kadrę. Zostanie w Glasgow nie byłoby najrozsądniejsze.

- Pozostał mi oczywiście sentyment do tego klubu, dużo mu zawdzięczam. Spędziłem tam kilka pięknych sezonów, grałem w Lidze Mistrzów, byłem w takiej formie, że reprezentowałem kraj na mistrzostwach świata i Europy. Z kibicami nie musiałem się specjalnie żegnać, jeszcze będziemy mieli okazję się spotkać. Celtic zawsze przecież będzie mi bliski - dodaje bramkarz.

Boruc nie ukrywa, że w Fiorentinie interesuje go tylko gra w pierwszym składzie: - Nie będę siedział. Mam nadzieję, że moja sytuacja zmieni się lada dzień. Daję z siebie wszystko, trener to widzi. Walczę o swoją pozycję, a jeśli coś będzie nie tak i nie dostanę swojej szansy, to po prostu zmienię klub.

- Ofertę z Fiorentiny przemyślałem bardzo dokładnie. Trudno na razie stwierdzić, że wybrałem dobrze, ale czułem, że nie mogę już siedzieć w miejscu. Florencja jest piękna, nie pada tam codziennie deszcz. Jestem dobrej myśli - dodaje były gracz m.in. Legii Warszawa.

Dyrektor sportowy Fiorentiny zadowolony z letnich zakupów ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ