Liga Mistrzów. Prasa francuska po sukcesie Auxerre

Środowy sukces - zwycięstwo drużyny Auxerre z Zenitem Sankt-Petersburg (2:0) stał się głównym tematem we francuskiej prasie. Gospodarze rewanżu wywalczyli awans w starciu z bogatą rosyjską drużyną, choć nie byli faworytem. Gola przesądzającego o triumfie zdobył Ireneusz Jeleń - ?Wyzwoliciel?

L'Equipe: Wielkie Auxerre

Dziennik wyróżnia głównie kapitana Auxerre Benoit Pedrettiego, którego dośrodkowania przyniosły bramki dla gospodarzy. O golu Jelenia korespondenci dziennika piszą: "strzelił w akrobatycznym stylu".

Le Parisien: Wspaniały sezon. poprzedni

Gazeta zamieszcza obszerny wywiad z trenerem Auxerre Jeanem Fernandezem. Ten stroni od wyróżniania poszczególnych zawodników, skupiając się na sukcesie drużyny: - To kontynuacja wspaniałego poprzedniego sezonu. Dzięki temu mogliśmy wystąpić w eliminacjach Champions League. Wykorzystaliśmy swoją szansę i obecnie świętujemy wielki dzień w historii naszego klubu.

France Football : Wielki wyczyn Auxerre

Magazyn podkreśla rolę Polaka w sukcesie: - Jeleń był jedną z głównych postaci spotkania, a w 53. minucie wspaniale oszukał Wiaczesława Małafiejewa. Ostatecznie opór Rosjan został złamany po tym jak Rosjanie otrzymali dwie czerwone kartki - uzupełniają korespondenci gazety.

Le Figaro: Auxerre dosłownie zdmuchnęło Zenit

Dziennik zwraca uwagę na udział aż trzech francuskich klubów w fazie grupowej Ligi Mistrzów - Auxerre dołączyło do Marsylii i Lyonu. Wielkich emocji dostarczyła bramka naszego reprezentanta opisana jako "cudowne nożyce" oraz zagranie Jelenia z 66. minuty: "Piękne otwierające podanie do będącego na pełnej szybkości Oliecha i Małafiejew zmuszony był popełnić nieodwracalny błąd".

France Soir: Auxerre przewróciło rosyjską górę

Bramkę Polaka uznano za zwrotny moment spotkania: "Jeleń wyzwoliciel!. Wspaniale odnalazł się pod bramką po strąceniu piłki przez Coulibally'ego".

Znamy koszyki fazy grupowej Ligi Mistrzów?