Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Reprezentacja Polski zagra w październiku z USA

Reprezentacja Polski prowadzona przez Franciszka Smudę zagra towarzysko z uczestnikiem ostatnich Mistrzostw Świata - Stanami Zjednoczonymi. Mecz odbędzie się 9 października w Chicago, w którym mieszka bardzo liczna Polonia. Dotychczas oba zespoły grały ze sobą szesnaście razy i w zwycięstwach jest remis 7:7. Dwa razy był remis.
Rywalizacja Polski i Stanów Zjednoczonych sięga 1924 roku, a ostatni raz obie drużyny spotkały się w 2008 roku w Krakowie. Goście wygrali wówczas 3:0, a ostatni mecz w USA miał miejsce w 2004 roku, kiedy to padł remis 1:1.

Z wyboru rywala bardzo zadowolony jest szkoleniowiec amerykańskiej drużyny Bob Bradley: - Takie mecze towarzyskie są fantastyczną okazją, by zebrać zespół razem na dłuższy czas i po ciężkiej pracy, przetestować się w trudnym meczu - powiedział trener.

- Wiemy, że dla Polski przygotowującej się do Euro 2012 także jest to bardzo istotna okazja do sprawdzenia się, więc oczekujemy wymagającego spotkania - dodał Bradley, który prowadził USA na ostatnim mundialu, gdzie jego drużyna dotarła do 1/8 finału.

Głowacki i Boruc mają wrócić do reprezentacji Polski ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ