Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ostatnie tchnienie reprezentacji Polski U-23

W środę drużyna Stefana Majewskiego przegrała z amatorami z Irlandii Północnej 0:2 i wkrótce zostanie rozwiązana. Nie chcieli jej ani selekcjoner Franciszek Smuda, ani piłkarze, ale PZPN twierdzi, że spełniła swoje zadanie
Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

- Ta reprezentacja nie ma sensu. (...) Mówię Stefanowi, że tych graczy, których on powołuje, to ja nie chcę. Wcale mnie nie słucha... - powiedział Smuda portalowi Interia.pl.

Drużyna U-23 powstała rok temu, żeby "poszerzyć selekcję przed Euro 2012" i "umożliwić piłkarzom, którzy są za starzy na kadrę U-21, a nie mieszczą się w kadrze A, rywalizację na międzynarodowym poziomie". Tak tłumaczył dyrektor sportowy PZPN Jerzy Engel.

Związek obiecywał, że bez problemów znajdzie dla niej godnych sparingpartnerów, bo wcześniej odrzucał propozycje krajów, które przygotowywały się do turnieju olimpijskiego w Pekinie.

Z zawodowcami drużyna Majewskiego spotkała się raz. Zremisowała z Portugalią 0:0.

W marcu poległa z Anglikami 1:2, którzy wystawili piłkarzy występujących w piątej i niższych ligach, w środę nie dała rady opartej na graczach ligowych drużynie Irlandii Północnej. W rankingu UEFA tamtejsza liga wyprzedza tylko ligi z Wysp Owczych, Luksemburga, Andory i San Marino.

Po meczu z Anglią Majewski zarzucił piłkarzom brak zaangażowania. Kadrę na mecz z Irlandią Północną sklecił z trudem, jego wybrańcy wymawiali się kontuzjami. Lepiej wychodziło mu przekonywanie piłkarzy z zagranicy. W środę wystawił Dawida Janczyka (Germinal Beerschot), Adama Kokoszkę (Empoli) i Radosława Majewskiego (Nottingham Forest).

- Przegraliśmy z drużynami z Wysp, więc mogliśmy się czegoś nauczyć. U Anglików było trzech piłkarzy, którzy w każdym zespole Ekstraklasy byliby gwiazdami. Pewnie, że to smutne, ale co możemy zrobić? Sytuacja w polskich klubach jest taka, jaka jest, ale będzie się zmieniać. Powstaną piękne stadiony, zmieni się zarządzanie. Trzeba czasu - mówi Engel.

Związek coraz słabiej broni jednak drużyny U-23. W październiku spotka się ona jeszcze z Walią (również opartą na graczach z rodzimej ligi), a potem prawdopodobnie zakończy żywot. - Jeśli choć jeden gracz z tej kadry pojedzie na Euro 2012, będzie to oznaczało, że spełniła zadanie - mówi Engel.

Na spotkanie z Kamerunem Smuda powołał Daniela Gołębiewskiego z Polonii Warszawa, który występował w zespole Majewskiego. - Nie wziąłem go z U-23, bo tam grają śmieszne mecze, lecz z Polonii Warszawa, gdzie widziałem jego możliwości - mówił selekcjoner.

Kadra U-23, czyli U-25...

8 piłkarzy z czternastu, którzy zagrali z Irlandią Północną urodziło się w 1986 r.

Wisła Kraków kolejny raz zatrudni Dana Petrescu? ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ