MŚ 2010. "Idziemy po puchar świata" - hiszpańska prasa triumfuje

Hiszpańskie media są pełne entuzjazmu i optymizmu po wtorkowym efektownym zwycięstwie nad reprezentacją Polski 6:0. "Z odwagą na mundial", "Idziemy po Puchar Świata", "Faworyci nie bez powodu" - to tylko niektóre cytaty z tytułów wychodzących na Półwyspie Iberyjskim. "El Mundo Deportivo" ironizuje za to, że nasza reprezentacja chciała wyjechać ze stadionu już w połowie meczu.

Zobacz blamaż z Hiszpanią na Z czuba.tv ?

"Z odwagą na mundial" - tak tytułuje relację z meczu "Marca". Gazeta stwierdza, że wybór ostatniego rywala przed mistrzostwami świata nie mógł być lepszy. "Czerwoni" oszołomili Polskę staranną grą i pobili jej piłkarzy 6:0. W meczu pełnym dobrych wiadomości i goli Villi, Silvy, Xabiego, Cesca, Torresa i Pedro, Hiszpanie wysłali wiadomość do swoich rywali w RPA: "Idziemy po Puchar Świata" - triumfuje gazeta.

W "Asie" czytamy z kolei: "Faworyci nie bez powodu". Właściwa selekcja zdaniem pisma pozwoliła reprezentacji popisać się wspaniałą dyspozycją przeciwko Polsce. "Piłka lądowała w siatce dzięki sześciu różnym strzelcom i bramkom każdego rodzaju".

"Więcej kandydatów niż kiedykolwiek" - takim tytułem opatrzyło relację z meczu "El Mundo Deportivo". Gazeta także chwali dobrą selekcję sztabu szkoleniowego, dzięki której kadra narzuciła swoje warunki słabej Polsce. Autor ironizuje, że nasza reprezentacja chciała wyjechać ze stadionu już w połowie meczu. Zaznacza także, że Torres powrócił do składu, zdobywając bramkę, podczas gdy kontuzjowany Iniesta opuścił boisko.

Poprowadź swoją drużynę w RPA i Wygraj Mundial! ?

Od najlepszych dzieli nas przepaść

Mistrzowie Europy i faworyci mundialu pokazali piłkarzom Franciszka Smudy jak się gra w piłkę. Polska wyszła na mecz, żeby uniknąć wstydu. Nie udało się.

Hiszpanie wymieniali podania jakby w butach mieli magnesy przyciągające najnowszy produkt adidasa - futbolówkę jabulani. Pozbywali się jej trzy razy szybciej i zdecydowanie dokładniej niż chaotyczni i stanowiący dla nich tło, w dodatku niezbyt wyraźne, Polacy. W 12. i 13. minucie polskim piłkarzom zakręciło się w głowach, a gdzie jest piłka zorientowali się dopiero, gdy Tomasz Kuszczak wyciągał ją z siatki po strzałach Villi, a potem Silvy.

"Gazeta Sport.pl - Skarb na Mundial" już w czwartek z Gazetą Wyborczą

W przeddzień Mistrzostw Świata 2010 w Republice Południowej Afryki do polskich kiosków razem z Gazetą Wyborczą trafi mundialowy dodatek Sport.pl. W dodatku przygotowanym specjalnie na MŚ w RPA można będzie znaleźć opisy grup ze wskazanymi w nich faworytami, terminarz wszystkich spotkań oraz składy i informacje na temat wszystkich 24 uczestników Mundialu. Co jeszcze w dodatku? Czytaj tutaj ?

Całą relację bezpośrednio z Murcii - czytaj na Sport.pl ?