Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Francja. Jeleń odchodzi z Auxerre

Piłkarz reprezentacji Polski Ireneusz Jeleń postanowił opuścić AJ Auxerre, mimo że klub zakwalifikował się do Ligi Mistrzów - poinformował największy francuski dziennik sportowy "L'Equipe".
- To jego decyzja i jesteśmy od niej zależni. Oczywiście, chcielibyśmy go zatrzymać, ale nie za wszelką cenę - powiedział trener Auxerre Jean Fernandez. Trener Polaka dodał, że - kontrakt Jelenia nie jest obwarowany klauzulą odejścia za trzy miliony euro - powiedział. Transfer byłby w tym momencie jedyną szansą na otrzymanie pieniędzy za polskiego napastnika. - Jeleń nie podjął jeszcze decyzji, wciąż obowiązuje go kontrakt z Auxerre. Okienko transferowe zostanie otwarte dopiero 1 lipca - wyjaśnił w rozmowie z PAP menedżer piłkarza, Tomasz Kaczmarczyk.

Według "L'Equipe", najlepszym strzelcem Auxerre w minionym sezonie (14 goli) zainteresowane są mistrz Francji - Olympique Marsylia i wicemistrz Niemiec - Schalke 04 Gelsenkirchen. Wśród kandydatów do gry w Auxerre w miejsce Jelenia "L'Equipe" wymienia innego piłkarza reprezentacji Polski - Ludovica Obraniaka (OSC Lille).

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ