Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Obraniak w jednym klubie z Błaszczykowskim?

PRZEGLĄD PRASY: Schalke, Borussia Dortmund i Wolfsburg są zainteresowane Ludovikiem Obraniakiem - informuje Przegląd Sportowy. - Ludo ma odpowiednie umiejętności, by poradzić sobie w lidze niemieckiej. Przede wszystkim jest kapitalny technicznie. Stać go na to, by występować w dobrym klubie Bundesligi - uważa trener reprezentacji Polski Franciszek Smuda.
- Rzeczywiście obserwowaliśmy tego piłkarza i mamy o nim dobre zdanie - potwierdził dyrektor sportowy Borussi Michael Zorc. - Na pewno Bundesliga byłaby dla Ludovica bardzo dobra - przyznaje Jean-Christophe Thouvenel, menedżer zawodnika. - Zresztą na dzisiaj Ludo jest najbliżej właśnie Niemiec, ten kierunek najbardziej mu odpowiada - mówi, ale dodaje, że będzie swojemu klientowi szukał też klubów w Anglii i Hiszpanii.

Według Przeglądu Sportowego z menadżerem piłkarza kontaktowały się wcześniej Borussia i Wolfsburg, ale Lille żądało za niego ok. 5 mln euro. Teraz do wyścigu włączyło się Schalke. Cena za pomocnika reprezentacji Polski wynosi obecnie ok. 2,5 mln euro.

- W Europie jest ledwie kilka drużyn, na które przychodzi po 80 tysięcy kibiców, więc gra dla takiej publiki to wyjątkowa przyjemność. Borussia to dla naszych fanów religia, bez słowa przesady. Osobiście czuję się w Dortmundzie świetnie, tym bardziej że nieźle nam idzie w tym sezonie. Ale Ludo sam musi podjąć decyzję, który klub będzie dla niego odpowiedni - mówi pomocnik Borussi Jakub Błąszczykowski.

Jerzy Brzęczek chwali Jakuba Błaszczykowskiego ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ