Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Smuda: Interesują mnie zdolni gówniarze

PRZEGLĄD PRASY. Trener reprezentacji Franciszek Smuda zapowiada, że do kadry chce powoływać głównie młodzież z polskiej Ekstraklasy: - Pojadę na spotkanie Jagiellonii z Koroną. Tam dużo zdolnych gówniarzy jest, a tacy mnie interesują najbardziej - mówi selekcjoner w wywiadzie z "Rzeczpospolitą". Początek rundy wiosennej już w piątek. Pierwszy mecz Odra - Lechia od 17.45 na żywo na Sport.pl.
Stawiasz na młodych, czy doświadczonych? Zostań trenerem, Wygraj Ligę ?

Smuda przyznał, że rozpoczynająca się runda oznacza dla niego częste podróże po ligowych stadionach: - W domu nie usiedzę, w piątek będę na meczu Cracovii z Legią, w sobotę miałem być na Polonia - Śląsk - mówi trener. - Pojadę na spotkanie Jagiellonii z Koroną. Tam dużo zdolnych gówniarzy jest, a tacy mnie interesują najbardziej. W niedzielę, już przed samym zgrupowaniem, obejrzę jeszcze Polonię Warszawa z Lechem Poznań - zdradza szkoleniowiec.

Trener nie ukrywa, że chce powoływać do reprezentacji jak najwięcej młodych zawodników z polskiej ligi: - Tutaj urodzi się jeszcze niejeden talent, którego nie wolno nam stracić. Oczywiście powiedziałem Michałowi Żewłakowowi, że jeśli będzie miał miejsce w składzie Olympiakosu, to będzie u mnie grał, ale zdecydowanie stawiam na młodzież. Za granicą młodych nie znajdę tylu co w kraju - mówi Smuda.

Selekcjoner zdradził także jak w Lechu Poznań starał się wyszkolić młodych polskich piłkarzy: - Jak kupiłem Manuela Arboledę, to wysyłałem go na treningach specjalnie na Roberta Lewandowskiego i często bywało ostro. Robert bardzo na tym skorzystał, miał się od kogo uczyć. To samo z Semirem Stiliciem, młodzi patrzyli i słyszałem, jak sobie szeptali: "Widziałeś, jak kopnął? Też tak muszę" - zakończył Smuda.

Ekstraklasa inauguruje w piątek o 17.45 meczem Odra Wodzisław - Lechia Gdańsk. O 20 pierwszy hit - Cracovia zagra z Legią. Relacje ze spotkań na żywo na Sport.pl. Polonia Warszawa zainauguruje sezon niedzielnym meczem z Lechem Poznań na własnym stadionie.

Ireneusz Jeleń nie zagra w meczu z Bułgarią ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ