Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Continental napędza pasję młodych piłkarzy

Choć na podium VIII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej mogły stanąć tylko trzy drużyny, tak naprawdę zwycięzcami było wszystkie 38 zespołów biorących udział w turnieju. Takiej radości i pasji do piłki mogą zawodnikom z domów dziecka pozazdrościć największe gwiazdy futbolu!
- Tu dla każdego należą się brawa, bo żeby tu się dostać trzeba po prostu naprawdę potrafić grać w piłkę. Ale tak naprawdę nie nagroda się liczy, najważniejsza jest zabawa - mówił tuż po finale Konrad Sieracki, bramkarz Horyzontu Kołaczkowo. Jego drużyna pokonała srebrnych medalistów, team z Wioski Dziecięcej SOS Kraśnik i zdobyła tytuł Mistrza Polski 2017. Brązowe medale zawisły na szyjach młodych zawodników ze Sternika Szczecin, nagrodzeni zostali także wyróżniający się na boisku piłkarze: najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Maciej Szczublewski (Horyzont Kołaczkowo), bezkonkurencyjnym bramkarzem był jego kolega z drużyny Konrad Sieracki, najwięcej goli w bramce przeciwników umieścił najlepszy strzelec Dominik Dziąbek (Sternik Szczecin), a najlepszą zawodniczką okazała się Justyna Dębska (Companionship Wojsławice). Nagrody specjalne odebrali też najmłodszy zawodnik Mistrzostw, 7-letni Julian Tunicki (piłkarz DTW Piaseczno, najmłodszej drużyny turnieju) i najradośniejszy zawodnik Norbert Marczuk (Orły Siedlce). Głosami wszystkich zespołów drużyną fair play turnieju obwołany został team FC Kisielanki z Kisielan. W konkurencji sponsorskiej ContiTest tryumfował bramkarz Michał Stępień (Zew Morza Szczecin) i strzelec Marcin Łuczyk (Horyzont Kołaczkowo).

Najlepsi zawodnicy turnieju mieli również okazję zmierzyć się na boisku z piłkarskimi gwiazdami - w meczu pokazowym zagrali m.in. Dariusz Dziekanowski, Maciej Szczęsny, Robert Podoliński, Piotr Snakowski, Marek Jóźwiak i Piotr Świerczewski. Podczas turnieju wybrana została reprezentacja Polski, która zagra w biało-czerwonych barwach na V Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, które odbędą się w dn. 15-16 lipca b.r. na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

"Nadzieja na Mundial" to zainicjowany w 2010 roku projekt, którego celem jest obudzenie sportowych talentów dzieci z domów dziecka, szczegóły tutaj >>

W tym roku na wszystkich zawodników biorących udział w VIII Mistrzostwach Polski czeka wielka niespodzianka. Dzięki sponsorowi głównemu Mistrzostw, firmie Continental Opony Polska, wszyscy biorący udział w turnieju zawodnicy pojadą w czerwcu kibicować piłkarzom, którzy zagrają w Mistrzostwach Europy UEFA Under-21!

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ