El. MŚ 2018. Walia znów straciła punkty, popsute święto Buffona

Walijczycy, półfinaliści ostatnich mistrzostw Europy, zremisowali czwarty mecz eliminacji MŚ 2018. W piątek w Dublinie spotkanie z Irlandią zakończyło się wynikiem 0:0. Gareth Bale dostał żółtą kartę i nie zagra w następnej kolejce. Włosi wygrali w Palermo z Albańczykami, Gianluigi Buffon rozegrał swój 1000. mecz w karierze, ale święto zepsuli kibice, rzucający racami na murawę.

Walijczycy nie zrobili w tym meczu wiele, by rywalom wcisnąć gola. Byli dłużej przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Bale, największa gwiazda drużyny, też nie miał sposobu na silną irlandzką defensywę. Gospodarze nie przegrali z Walią od 25 lat.

Walia w eliminacjach MŚ 2018 raz wygrała i cztery spotkania zremisowała. Uzbierała siedem punktów i na półmetku rywalizacji o awans na rosyjski turniej ma o cztery punkty mniej od rywali w grupie D - Serbów i Irlandczyków.

W kolejnym meczu Walijczycy zmierzą się z Serbią i będą musieli sobie poradzić bez swojej największej gwiazdy. Bale zobaczył drugą żółtą kartkę w eliminacjach i zostanie zawieszony na jedno spotkanie.

W 68. minucie z boiska wyleciał Neil Taylor po brutalnym ataku na nogi Seamusa Colemana. CZYTAJ WIĘCEJ >>

1000. meczów Buffona i race

Włosi dość łatwo pokonali Albanię 2:0, a 1000. mecz w seniorskiej karierze zaliczył Gianluigi Buffon. Najdroższy bramkarz w historii futbolu pierwszy raz w seniorskiej drużynie wystąpił 1 listopada w 1995 roku, kiedy dostał się do pierwszego składu Parmy. Miał wówczas 17 lat. W tym klubie rozegrał 220 meczów, a później 612 w Juventusie Turyn. Po piątkowym spotkaniu z Albanią ma też 167 występów w drużynie narodowej.

Święto Buffona zakłócili albańscy kibice, którzy w drugiej połowie rzucili race na boisko. Sędzia wstrzymał spotkanie na blisko 10 minut.

Włosi w grupie G zajmują drugie miejsce z takim samym dorobkiem punktowym jak Hiszpanie, którzy w piątek pokonali aż 4:1 Izrael.