Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro U-21 w Polsce. Kapustka: Ten turniej może być dla mnie większym doświadczeniem niż Euro 2016

Bartosz Kapustka nie otrzymał od Adama Nawałki powołania na marcowy mecz eliminacji mistrzostw świata przeciwko Czarnogórze. Zawodnik dostał za to szansę od Marcina Dorny, selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21, z którą piłkarz Leicester może wystąpić podczas zbliżających się mistrzostw Europy.
Euro U-21, które w czerwcu tego roku odbędzie się w Polsce, staje się dla Bartosza Kapustka reprezentacyjnym priorytetem. Piłkarz ma ogromne problemy z wywalczeniem sobie miejsca nie tyle w składzie Leicester, co choćby w kadrze meczowej zespołu. Z tego powodu nie ma co liczyć na powołania do drużyny Adama Nawałki. Sam zawodnik przyznaje, że występ na tegorocznym turnieju może być dla niego nawet większym przeżyciem niż Euro 2016. - Francuskie Euro było dla mnie dużym doświadczeniem, ale mistrzostwa w Polsce będą chyba jeszcze większym - powiedział Kapustka w rozmowie z telewizją Polsat Sport.

Wyjazd Kapustki na turniej stoi jednak pod znakiem zapytania, podobnie jak innych reprezentantów, którzy większą rolę odgrywają już w dorosłej kadrze. Udział w imprezie Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, którzy także zgłosili chęć gry dla zespołu Marcina Dorny w czerwcu, spotkał się z oporem działaczy Napoli. Maurizio Sarri, trener neapolitańczyków, otwarcie skrytykował pomysł na łamach "La Repubblica". - Zieliński jest w grze cały sezon, więc będzie wyczerpany. Milik natomiast wraca po poważnej kontuzji. Chciałbym, żeby w kolejnym sezonie był gotowy na 101 procent - stwierdził szkoleniowiec. Kapustka o grze na Euro U-21 z nikim jeszcze w Leicester nie rozmawiał, ale jest dobrej myśli: - Żadnych konkretnych rozmów na ten temat nie było. Już w zeszłym roku deklarowałem, że jeśli będzie okazja, chcę zagrać na tym turnieju. Nic się nie zmieniło.

Lewandowski na nie

Co ciekawe, przeciwny wyjazdowi Milika, Zielińskiego i Kapustki na mistrzostwa do lat 21 jest także kapitan pierwszej reprezentacji Robert Lewandowski. - Dziwię się, że piłkarz, który znajduje się w reprezentacji A, jest brany pod uwagę w kontekście tych mistrzostw - mówił napastnik Bayernu w rozmowie z Polsatem Sport. - Nic nam nie da, jeśli ci zawodnicy zablokują miejsce innym, pokażą się z dobrej lub, co gorsza, słabszej strony. Drugi rok z rzędu nie będą mieli odpoczynku. Moim zdaniem nie powinni być brani pod uwagę w kontekście Euro U-21 - dodał.

Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się w dniach 16-30 czerwca. Nasza reprezentacja zmierzy się w fazie grupowej kolejno ze Słowacją, Szwecją i Anglią.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ