Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Młodzieżowe Euro 2017. Boniek: Piłkarze pierwszej reprezentacji chcą zagrać na Euro

- Piłkarze z pierwszej reprezentacji zadeklarowali, że chcą wystąpić w Euro do lat 21 - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" po losowaniu grup polskiego turnieju.
Polacy zagrają z broniącą tytułu Szwecją, Słowacją oraz Anglią. Ewentualny sukces zespołu Marcina Dorny zależy od tego, czy selekcjoner będzie miał do dyspozycji piłkarzy z pierwszej reprezentacji. Prezes PZPN przekonuje, by się o to nie martwić.

- Od każdego z nich mam deklarację, że chcą grać w tym turnieju. Kariera piłkarska jest krótka - mówi Boniek. - Każdy chce w jej trakcie wygrać coś ze swoją reprezentacją. Nawet jeśli jest to kadra U-21. Dla Piotra Zielińskiego, Arkadiusza Milika, Bartosza Kapustki czy Pawła Dawidowicza to coś bardzo atrakcyjnego. Wszyscy zapewniają, że tylko czekają, by wystąpić w turnieju mistrzowskim przed własną publicznością (całość na stronie "Przeglądu Sportowego").

Boniek przypomina, że wspomniani piłkarze znacznie rozwinęli się pod okiem trenera Dorny. Milik był królem strzelców eliminacji do poprzedniego turnieju, strzelając 9 goli w 6 meczach. Polacy ostatecznie nie zakwalifikowali się, zajęli trzecie miejsce w eliminacjach tracąc tylko jeden punkt do Szwedów, którzy ostatecznie wygrali cały turniej.

W turnieju mogą wziąć udział piłkarze urodzeni po 1 stycznia 1994 roku. Z piłkarzy powoływanych do pierwszej kadry przez Adama Nawałkę udział mogą wziąć Karol Linetty (Sampdoria), Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik (Napoli), Bartosz Kapustka (Leicester City), Paweł Dawidowicz (VFL Bochum) oraz Mariusz Stępiński (FC Nantes).

Po raz pierwszy w historii młodzieżowych mistrzostw Europy zagra na nim aż 12 drużyn. Awans do półfinałów uzyskają jedynie zwycięzcy grup oraz drużyna z najlepszym bilansem z drugiego miejsca. Mecze odbędą się w Lublinie, Kielcach, Gdyni, Bydgoszczy, Tychach oraz Krakowie w dniach 16-30 czerwca.

Grupy turnieju finałowego:

Grupa A: Polska, Anglia, Słowacja, Szwecja

Grupa B: Portugalia, Serbia, Hiszpania, Macedonia

Grupa C: Niemcy, Czechy, Dania, Włochy

Kim są grupowi rywale Polaków? Rywale z Manchesteru, Chelsea i Arsenalu oraz Polak po drugiej stronie barykadyO nich będzie głośno w zimowym oknie transferowym! Są reprezentanci Polski


Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ