Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowy ranking FIFA. Polska wciąż na 15. miejscu!

Reprezentacja Polski utrzymała 15., najwyższe w historii kadry miejsce w rankingu FIFA. W czwartek Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej opublikowała nowe zestawienie.
W poprzednim miesiącu biało-czerwonych wyprzedzali Włosi, natomiast za plecami Polaków znajdowali się Chorwaci. W listopadzie doszło do małej zamiany - Azzurri spadli w rankingu na 16. pozycję, a naszą reprezentację wyprzedziła Chorwacja.

Niewiele brakowało, by Polacy ustanowili nowy rekord i wskoczyli na 14. miejsce. W tym celu musieli jednak pokonać w towarzyskim meczu Słowenię. Spotkanie to zakończyło się jednak remisem 1:1.

Pierwsza dziesiątka rankingu FIFA:

1. Argentyna, 1634 pkt

2. Brazylia, 1544 pkt

3. Niemcy, 1433 pkt

4. Chile, 1404 pkt

5. Belgia, 1368 pkt

6. Kolumbia, 1345 pkt

7. Francja, 1305 pkt

8. Portugalia, 1229 pkt

9. Urugwaj, 1187 pkt

10. Hiszpania, 1166 pkt

- - -

15. Polska, 1089 pktAlternatywne nominacje do nagrody Puskasa [ZOBACZ]
Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (1)
Nowy ranking FIFA. Polska wciąż na 15. miejscu!
Zaloguj się
 • Zdzislaw Rylski

  0

  Jak przekształcić Ranking FIFA w Ligę Krajów.

  Ranking FIFA jest skomplikowany (ażeby wyliczyć punkty rankingowe, trzeba obliczać średnią arytmetyczną ważoną z czterech ostatnich lat), niesprawiedliwy (po każdej .jego publikacji w internecie można znaleźć mnóstwo kpin i drwin ta temat jego wiarygodności) i niezrozumiały Dnia 16 czerwca 2015 roku Polska rozegrała towarzyski mecz z Grecją. Biało-Czerwoni mieliby w oficjalnym rankingu FIFA około 40 punktów rankingowych więcej bez tego meczu, niż gdyby ten mecz wygrali nawet kilkunastoma bramkami. W pierwszym koszyku znalały się drużyny z Rumuni i Walii, a w drugim Włoch i Francji. Świadczy to o tym, jak bardzo niska jest wiarygodność oficjalnego rankingu FIFA.
  Udało mi się opracować ranking bardziej wiarygodny i banalnie prosty, tak prosty, że jego filozofię można przedstawić w dwóch zdaniach. Jeżeli drużyna spotyka się z przeciwnikiem wyżej notowanym to bezpośrednio przed meczem dodaje się jej trochę (od 0 do 1,99) punktów rankingowych, jeżeli z niżej notowanym to bezpośrednio przed meczem odejmuje się jej trochę (od 0 do 1,99) punktów rankingowych. Po meczu zwycięskiej drużynie dodajemy trochę (od 1 do 1,99) punktów rankingowych, a przegranej tyle samo odejmujemy. Rywalizacja jest przejrzysta i bardzo ciekawa, podobna do tej w lidze piłkarskiej. Jeszcze lepiej system ten spisuje się w wersji klubowej
  Więcej na stronie internetowej WWW.rankingrylskiego.pl.
  .
  Zdzisław Rylski
  mgr matematyki od 1973 r.
  absolwent UJ
  Kielce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX