Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska - Dania. Adam Nawałka: Arek Milik jest bardzo mocny mentalnie

3 : 2
Informacje
Eliminacje MŚ 2018 - Grupa E
Sobota 08.10.2016 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
2
1
3
Dania
0
2
2
Składy i szczegóły
Polska
Bramki: Lewandowski (20., 36., karny, 47.) Skład: Fabiański - Piszczek, Cionek, Glik, Jędrzejczyk - Krychowiak, Zieliński, Błaszczykowski (Peszko 89.), Grosicki (Rybus 74.) - Milik (46., Linetty), Lewandowski Żółta kartka: Cionek (53.)
Dania
Bramki: Glik (49., samobój), Poulsen (69.) Skład: Schmeichel; Ankersen, Kjaer, Christensen, Vestergaard (Delaney 82.), Durmisi; Hojbjerg, Kvist; Eriksen, Fischer (Sisto 75.); Jorgensen (Poulsen 46.) Żółte kartki: Schmeichel (36.), Eriksen (62.)
- Arek ma doskonałą wyobraźnię przestrzenną. Widać, że wybór klubu był trafny pod względem stylu gry zespołu - mówił Adam Nawałka o Arkadiuszu Miliku, napastniku Napoli, który ostatnio w kadrze był bardzo nieskuteczny.
Na konferencji prasowej przez zgrupowaniem reprezentacji Polski selekcjoner Adam Nawałka rozmawiał z dziennikarzami na różne tematy.

O spotkaniu z Kazachstanem:

- W Kazachstanie mecz nie zakończył się po naszej myśli, straciliśmy punkty, ważną sprawą będzie wyciągnięcie wniosków. Z pewnością będziemy mocniejsi po tym spotkaniu. Zwycięstwa cieszą, mecze, które nie układają się po naszej myśli dają mnóstwo materiału do analizy. Mieliśmy kilka trudnych momentów w czasie mojej pracy w kadrze i świetnie dawaliśmy sobie radę. Przed eliminacjami Euro atmosfera była przecież ciężka.

Nie porównywałbym meczów z Euro do tego z Kazachstanem. W Kazachstanie mieliśmy mecz pod pełną kontrolą, skład był zestawiony bardzo ofensywnie. Straciliśmy koncentrację, co nie może się przytrafić. Ważnym elementem jest to, by utrzymywać grę pod kontrolą. Zespół idzie do przodu.

O złości:

- Możemy się cieszyć, że takie spotkanie jak z Kazachstanem, zdarzyło się na początku eliminacji. Musimy wyciągnąć wnioski - pamiętać o konsekwencji, grze do ostatniego gwizdka, determinacji w działaniach. Ze złością wspominamy spotkanie w Astanie, bo zdarzyło się mimo dobrych przygotowań, na treningach były dyscyplina i koncentracja. W pierwszej połowie graliśmy według naszego scenariusza, mieliśmy okazje, by strzelić kolejne gole. Będziemy analizowali jeszcze ten mecz także od strony emocjonalnej - mam kilka uwag do przygotowania mentalnego. Niektórym puściły nerwy, w drugiej połowie dla kilku najważniejsze nie były zadania, które mieli, co wpłynęło na brak jakości. Trzeba panować nad emocjami.

Rozmawiałem z zawodnikami po meczu z Kazachstanem. Specyfika w Astanie była inna - sztuczna murawa, agresywna, w niektórych momentach brutalna gra rywali. Na to trzeba jednak być gotowym. Mam nadzieję, że była to mała awaria. Mam nadzieję, że wrócimy na właściwie tory.

O braku Bartosza Salamona:

- W formacji defensywnej wszyscy piłkarze muszą być w rytmie meczowym. Salamon ostatnio nie grał regularnie. Dlatego nie został powołany.

O Danii:

- Dania to ciekawa drużyna, silna, także fizycznie, dobrze wyszkolona technicznie. Świadczy o tym finalizacja akcji, gra podaniami, organizacja. Wierzymy jednak we własne umiejętności, wszyscy zawodnicy wiedzą, że podążamy właściwą drogą.

O Arkadiuszu Miliku:

- Arek Milik jest bardzo mocny mentalnie, odnalazł się w nowym otoczeniu. Widać, że wybór klubu był trafny pod względem stylu gry zespołu. Arek ma doskonałą wyobraźnię przestrzenną. Odnajduje się w sytuacjach strzeleckich. Mam nadzieję, że to dopiero początek, Arek ma rezerwy, jest młody, ma dopiero 22 lata. Jego nastawianie, świadomość są znakomite.

O Piotrze Zielińskim:

- Piotrek Zieliński wciąż się rozwija. Musimy być w stosunku do niego cierpliwi. Od debiutu w Serie A do regularnych występów w Empoli minęły lata. Jestem zadowolony z postawy Zielińskiego w Kazachastanie, choć jest trochę do poprawy.Kojarzycie tych piłkarzy? Mieli być największymi gwiazdami futbolu!


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ