Eliminacje MŚ 2018. Bild: "Chamski atak Lewandowskiego"

Rywal podduszany: Chamski atak Lewandowskiego - tak sensacyjnym tytułem "Bild" opisuje sytuację z meczu Kazachstan - Polska (2:2), w której Robert Lewandowski walczył przy pomocy chwytów rodem z zapasów z Bauyrżanem Isłamchanem.

Niemiecki dziennik opisuje dwie sytuacje, w których Lewandowski ostro starł się z rywalami. "Bild" przypomina, że w pierwszej połowie Polak rozbił łokciem nos Jeldosowi Achmetowowi, a później chwycił za szyję Bauyrżana Isłamchana i trzymał przez kilka chwil.

Gazeta próbuje dociec, skąd się wzięła frustracja polskiego napastnika. "Kazachowie ciągle faulowali Lewandowskiego, chcieli go wyeliminować z gry" - opisuje "Bild".

Lewandowski w 36. minucie wykorzystał rzut karny, Polska prowadziła 2:0 z Kazachstanem, ale w drugiej połowie gospodarze strzelili dwa gole. Polska niespodziewanie zremisowała pierwszy mecz eliminacji MŚ 2018. Kolejne mecze eliminacyjne Polska zagra w Warszawie: 8 października z Danią i trzy dni później z Armenią. O awans na mistrzostwa świata w tej grupie walczą jeszcze Rumunia oraz Czarnogóra. Do Rosji pojedzie tylko zwycięzca grupy, druga drużyna może zagrać w barażach.