Reprezentacja. Kazachstan - Polska 2:2. Fatalny Milik, niewiele lepsi Rybus i Zieliński [OCENY]

Reprezentacja Polski zremisowała z Kazachstanem 2:2 w pierwszym meczu eliminacji MŚ w 2018 roku. Fatalne spotkanie rozegrał Arkadiusz Milik, który był bardzo nieskuteczny. Niewiele lepiej wypadli Maciej Rybus, Piotr Zieliński i Bartosz Salamon. Tylko Robert Lewandowski zagrał naprawdę dobre spotkanie.

Skala ocen 1-6.

Łukasz Fabiański 4 Bardzo długo nie miał co robić. Pierwszą poważną próbę miał w końcówce pierwszej połowy po strzale głową Islamchana, ale świetnie interweniował. Przy pierwszym golu nie miał nic do powiedzenia, za drugi również trudno go winić.

Łukasz Piszczek 4 Świetny w pierwszej połowie poza jedną "obcinką" we własnym polu karnym. Dobry w ofensywie, szukał Lewandowskiego swoimi podaniami, miał udział przy golu na 1-0. W drugiej połowie mniej aktywny w ofensywie, raz uciekł mu rywal, przez co dostał żółtą kartkę.

Kamil Glik 4 Bardzo długo był opoką polskiej defensywy, jedynym, który nie popełniał błędów. W drugiej połowie zaczęły pojawiać się małe błędy, raz niepotrzebnie dał się sprowokować grającemu na czas rywalowi.

Bartosz Salamon 2 Bardzo nerwowy początek, niepewne interwencje. Pod koniec pierwszej połowy uciekł mu Islamchan, potem dał łatwo się ograć w polu karnym. Raz uratował Piszczka w groźnej sytuacji.

Maciej Rybus 2 W pierwszej połowie świetny w ofensywie i można było zacząć się zastanawiać "co by było gdyby zagrał na Euro". Ale katastrofalny w defensywie. Nie upilnował rywali przy obu golach, tak samo jak i przy groźnej sytuacji pod koniec pierwszej połowy.

Jakub Błaszczykowski 4 Znakomita pierwsza połowa, grał jak na Euro 2016. Świetna asysta przy pierwszym golu, wysoko odbierał piłki rywalom, ale w dwóch sytuacjach brakowało ostatniego podania. Druga połowa zauważalnie gorsza, ale w końcówce trafił w słupek.

Grzegorz Krychowiak 2 Ten mecz pokazał, dlaczego Krychowiak siedzi na ławce w Paris Saint-Germain. Słabe rozegranie, nie najlepszy odbiór. Po prostu nie czuje gry. Musi szybko odnaleźć swoją dyspozycję z poprzedniego sezonu.

Piotr Zieliński 2 Kolejny nieudany występ w reprezentacji. Zaczął spotkanie dobrze w defensywie, ale z czasem nawet tu zaczął popełniać błędy. O mały włos nie wypracował gola dla Kazachów. Pierwszą w miarę udaną akcję ofensywną przeprowadził dopiero po godzinie gry.

Bartosz Kapustka 3 Miał dwa przebłyski - strzelił gola na 1-0 znakomicie schodząc ze skrzydła i kapitalnie rozegrał akcję, po której Milik trafił w poprzeczkę. Poza tym był niewidoczny, a lewa strona której bronił wraz z Maciejem Rybusem nie była za dobrze zabezpieczona.

Arkadiusz Milik 1 Od początku bardzo ostro atakowany przez rywali. Niestety, później zaprezentował podobną dyspozycję strzelecką jak na Euro 2016. Trzy świetne sytuacje zmarnowane - raz trafił w poprzeczkę, raz w słupek, a raz nie trafił w piłkę. W tej drugiej sytuacji powinien podawać lepiej ustawionym kolegom. W dodatku przy pierwszym golu stracił piłkę na własnej połowie. Jedyne dobre zagranie to podanie do Lewandowskiego, po którym ten wywalczył rzut karny.

Robert Lewandowski 5 Klasa sama w sobie. Udział przy golu na 1-0, sam wywalczył sobie karnego i go wykorzystał na 2-0. Kreował też okazje kolegom, np. Milikowi w końcówce pierwszej połowy. Minusy? Duszenie rywala na początku spotkania i gra po gwizdku w drugiej połowie - inny sędzia mógłby dać mu drugą żółtą kartkę. Musiał dużo walczyć z kazachskimi obrońcami.