Piłka nożna. Polska lepsza od Białorusi w meczu reprezentacji U-21

Polska pokonała Białoruś 3:0 w towarzyskim meczu reprezentacji do lat 21 rozegranym we Włocławku.

Tak relacjonowaliśmy mecz Polska - Białoruś

Białorusini dobrze prezentowali się fizycznie, ale piłkarsko zdecydowanie ustępowali Polakom trenowanym przez Marcina Dornę.

Już w 11 minucie ładnie uderzył Adam Buksa, ale trafił w poprzeczkę. Pięć minut później już się nie pomylił. Uderzył z pierwszej piłki, tuż przy prawym słupku.

Tuż przed drugą połową podwyższył Mariusz Stępiński. Całą akcję zorganizowali piłkarze Ruchu Chorzów. Kamil Mazek dośrodkował w pole karne tak, że Stępińskiemu pozostało wbić ją do siatki.

Druga połowa była bezbarwna, gra często była przerywana. Obaj trenerzy zrobili po siedem zmian. Jeden z rezerwowych, Łukasz Moneta, w doliczonym czasie gry ustalił wynik na 3:0 po podaniu Krzysztofa Piątka.

To drugi z rzędu wygrany sparing kadry U-21. Wcześniej w środę w Bydgoszczy Polacy pokonali 1:0 Finlandię .

Ile zarobią polscy piłkarze na Euro 2016? W przeszłości pojawiały się odmienne kwoty