Polska - Serbia. Błaszczykowski wrócił do składu i przesądził o wyniku

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu w 2016 roku pokonała Serbię (1:0). Bramkę dla biało-czerwonych zdobył w 28. minucie Jakub Błaszczykowski.
"Footbolove emocje" z Serbią! Aż przechodzą ciarki

Adam Nawałka zaskoczył i na pozycji środkowego obrońcy obok Kamila Glika wystąpił Bartosz Salamon. Do pierwszej jedenastki na środową potyczkę wystawił Błaszczykowskiego kosztem defensywnego pomocnika - Tomasza Jodłowca.

To właśnie zawodnik Fiorentiny otworzył wynik spotkania. 30-latek idealnie wykorzystał zbyt krótkie wybicie piłki przez stopera gości i płaskim strzałem z prostego podbicia pokonał bezradnego Vladimira Stojkovicia. W tej akcji słowa pochwały należą się również Robertowi Lewandowskiemu, który zdołał dośrodkować w pole karne, będąc pod presją obrońców.

Serbowie w pierwszej części gry zagrozili tylko raz - w 7. minucie Aden Ljajicia trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę, jego uderzenie głową dobijał jeszcze Branislav Ivanović, ale gracz Chelsea był źle ustawiony i przestrzelił.

W drugiej połowie żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. Kibice przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu oglądali przeciętne spotkanie. Trenerzy skupili się na tym, by dać szansę zmiennikom. Adam Nawałka dał się pokazać Wojciechowi Szczęsnemu, Michałowi Pazdanowi, Arielowi Borysiukowi, Tomaszowi Jodłowcowi, Łukaszowi Teodorczykowi i Bartoszowi Kapustce.

Po przerwie ciekawe akcje i sytuacje bramkowe kibice oglądali tylko sporadycznie. W 51. minucie w swoim stylu piłkę podkręcił Arkadiusz Milik, ale jego uderzenie z 17. metra trafiło tylko w słupek. Serbowie zaatakowali w samej końcówce - Predrag Rajković uderzył głową, Szczęsny sparował piłkę na poprzeczkę, ta wróciła na boisko, ale dobitka Ivanovicia znowu minęła bramkę Polaków.

Marek Mostowiak zagrał z Serbią! Szczęsny, Szpakowski i Błaszczykowski bohaterami internautów [MEMY]