Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mistrzostwa Europy do lat 21. Dokonano wyboru miast-gospodarzy. Bez Warszawy

UEFA dokonała wyboru sześciu miast-gospodarzy mistrzostw Europy do lat 21, jakie mają zostać rozegrane w Polsce w 2017 roku. Na liście znalazły się Bydgoszcz, Gdynia, Kielce, Kraków, Lublin oraz Tychy - poinformował PZPN.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Zdaniem UEFA turniej powinien zostać rozegrany ostatecznie w sześciu wymienionych miastach z uwagi na łatwiejszą logistykę i związanymi z nią aspektami finansowymi. Oznacza to, że rozgrywki nie odbędą się w Warszawie - pisze portal "Łączy nas piłka". PZPN nie komentuje tego wyboru, jako że dokonała go UEFA.

Nieobecność Warszawy budzi spore kontrowersje. Na stadionie Legii miał odbyć się chociażby finał. Jednak jak informował portal LoveKrakow.pl. Warszawa odpadła z turnieju ze względu na zbyt wysokie wymagania finansowe Legii. - Legia zażądała takich kwot, jakby na mistrzostwach chciała zarobić na roczne utrzymanie obiektu - powiedział informator portalu. Kraków chce powalczyć teraz o zorganizowanie finału imprezy oraz spotkań Polaków.

W Warszawie w ostatnich latach odbyło się wiele imprez piłkarskich - Euro 2012, finał Ligi Europy w 2015 roku, wszystkie mecze reprezentacji Polski o punkty w el. Euro 2016 (i w nadchodzących el. MŚ 2018) czy też finały Pucharu Polski. Z tego powodu UEFA zdecydowała się powierzyć organizację młodzieżowego Euro mniejszym ośrodkom, gdzie chciałaby popularyzować piłkę nożną.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 16-30 czerwca 2017 roku. Polacy oczywiście zagrają w tym turnieju; jako gospodarz nie muszą się kwalifikować.Wybierz Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]


Mobilna wersja plebiscytu na Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ