Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

El. Euro 2016. Polska - Szkocja. Konferencja przed meczem. Nawałka tonuje nastroje

2 : 2
Informacje
Euro 2016 - eliminacje - Grupa D
Wtorek 14.10.2014 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
1
1
2
Szkocja
1
1
2
Składy i szczegóły
Polska
Bramki: Mączyński (11.), Milik (76.) Kartki: Krychowiak, Mila - żółta Skład: Szczęsny - Piszczek, Szukała, Glik, Jędrzejczyk - Grosicki (89. Żyro), Mączyński, Krychowiak, Sobota (63. Mila) - Lewandowski, Milik
Szkocja
Bramki: Maloney (18.), Naismith (57.) Kartki: Greer - żółta Skład: Marshall - Hutton, Martin, Greer, Whittaker - Maloney, Morrison, Brown, Anya - S.Fletcher (71. D.Fletcher), Naismith (71. Martin)
Jeszcze nie ochłonęliśmy po pokonaniu Niemców (2:0), a na drodze do awansu na Euro 2016 stoi już kolejny rywal. Polacy zmierzą się ze Szkocją we wtorek o 20.45, a na konferencji prasowej przed tym meczem Nawałka tonował nastroje, ale też zapewniał, że jego podopieczni są już gotowi do kolejnego meczu.
Polacy po dwóch zwycięstwach są liderami grupy D z kompletem punktów. Wszystko wskazywało na to, że w zbliżającym się meczu ze Szkocją Polacy zagrają tym samym składem, co w starciu z Niemcami. Uniemożliwiła to jednak kontuzja Tomasza Jodłowca. - Chciałem wystawić taką jedenastkę, która wyszła na Niemców, niestety nie będzie to możliwe. Ze zdradzeniem tego, jakim składem wyjdziemy, poczekam jednak do jutra - przyznał.

Niespodziewana wygrana z mistrzami świata rozpętała w mediach burzę. Wszyscy gratulują zwycięstwa kadrowiczom, ale selekcjoner, Adam Nawałka przekonuje, że jego podopieczni zachowają "chłodne głowy". - Bardzo dystansujemy się do tego, co dzieje się dookoła. Już teraz widzę pełne skupienie, a mecz ze Szkocją ma być potwierdzeniem tego, że idziemy w górę - podkreślił.

Nawałka skomentował też znakomitą dyspozycję Wojciecha Szczęsnego, który w meczu z Niemcami kilkukrotnie wykazywał się fantastycznymi interwencjami. - Wszyscy potrzebowaliśmy tego typu meczu. Wojtek wykonał fantastyczną pracę, dał kapitalny przykład, a dzięki jego interwencjom zarówno obrona, jak i reszta czuła się bardzo pewna.

Polacy po raz pierwszy od dawna w meczu o punkty wyszli w ustawieniu 4-4-2, a w ataku zagrali Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik. Jak się okazało, udało się tym sposobem pokonać Niemców i selekcjoner ma zamiar po raz kolejny spróbować tej taktyki. - To ustawienie było bardzo skuteczne w meczu z Niemcami i staramy się je jeszcze bardziej doskonalić, aby było użyteczne także w przyszłości - powiedział Nawałka.

Co do jednego nie możemy mieć wątpliwości. Polscy piłkarze są bardzo podbudowani zwycięstwem z podopiecznymi Joachima Loewa i we wtorkowym meczu ze Szkocją dadzą z siebie wszystko. - Niektórzy piłkarze już wczoraj byli gotowi wyjść na boisko - przyznał selekcjoner.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ