Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ranking FIFA. Polska w końcu pójdzie w górę

2 : 2
Informacje
Euro 2016 - eliminacje - Grupa D
Wtorek 14.10.2014 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
1
1
2
Szkocja
1
1
2
Składy i szczegóły
Polska
Bramki: Mączyński (11.), Milik (76.) Kartki: Krychowiak, Mila - żółta Skład: Szczęsny - Piszczek, Szukała, Glik, Jędrzejczyk - Grosicki (89. Żyro), Mączyński, Krychowiak, Sobota (63. Mila) - Lewandowski, Milik
Szkocja
Bramki: Maloney (18.), Naismith (57.) Kartki: Greer - żółta Skład: Marshall - Hutton, Martin, Greer, Whittaker - Maloney, Morrison, Brown, Anya - S.Fletcher (71. D.Fletcher), Naismith (71. Martin)
Reprezentacja Polski zajmuje 70. miejsce w rankingu FIFA, ale dzięki wygranej z Niemcami wróci do pierwszej pięćdziesiątki. A jeśli we wtorek pokona Szkotów, może się nawet znaleźć w pierwszej trzydziestce reprezentacji świata. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl od 20.45 we wtorek.
Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!


Polacy mają obecnie 436 punktów i są na 70. miejscu, między innymi za Libią, Jordanią, Gwatemalą i Uzbekistanem. Teraz pójdą w górę. Za pośrednictwem strony FIFA można wyliczyć, że po meczu z Niemcami dorobek Polski wzrośnie do 574 punktów, co w tym momencie daje 44. miejsce.

Jeszcze większy awans może dać pokonanie we wtorek Szkotów. Nawet minimalna wygrana 1:0 podniesie stan punktów do 715, co w tym momencie pozwoliłoby Polakom zająć 29. miejsce, na którym obecnie znajdują się Szkoci i Walijczycy. Biało-czerwoni wyprzedziliby między innymi Szwecję, Serbię i Turcję.

Oczywiście, ostateczny kształt rankingu zależy od wyników nie tylko Polaków, ale też innych zespołów.

Przypomnijmy, że najwyższe miejsce w rankingu FIFA Polska zajmowała w 2007 roku, kiedy po udanych meczach za kadencji Leo Beenhakkera była na 16. miejscu.Najlepsze reakcje Internautów po Polska - Niemcy (2:0) [MEMY]


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ