Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jacek Bąk o reprezentacji: To za spokojna grupa

0 : 7
Informacje
Euro 2016 - eliminacje - Grupa D
Niedziela 07.09.2014 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Gibraltar
0
0
0
Polska
1
6
7
Składy i szczegóły
Gibraltar
Skład: Perez, Artell (88. Payas), Wiseman, J. Chipolina, R. Chipolina, K. Casciaro (63. Priestley), Walker, Casciaro, Perez, Bado (46. Gosling), Casciaro. Bramki: Kartki: Artell - żółta
Polska
Skład: Szczęsny, Wawrzyniak, Szukala, Glik, Olkowski, Grosicki (79. Starzyński), Rybus, Klich (72. Mączyński), Krychowiak, Lewandowski, Milik (72. Sobota). Bramki: 11., 47. Grosicki, 48., 54., 86., 90. Lewandowski, 58. Szukała Kartki: Klich - żółta, Glik - żółta
PRZEGLĄD PRASY. - Trochę brakuje mi w naszej kadrze przywódców i charyzmatycznych liderów. Wydaje mi się, że to za spokojna grupa. A drużyna powinna żyć - mówi były reprezentant Polski Jacek Bąk w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym?.
Polscy piłkarze niedzielnym meczem z Gibraltarem (godz. 20.45, relacja na żywo w Sport.pl) rozpoczną eliminacje do Euro 2016. W grupie zmierzą się jeszcze z Niemcami, Szkotami, Irlandczykami i Gruzinami.

Bąk mówi, że fundamentem do awansu na mistrzostwa Europy, które w 2016 roku odbędą się we Francji, są zwycięstwa przed własną publicznością. Brak wygranych z klasowymi rywalami w ostatnich eliminacjach MŚ sprawił, że biało-czerwoni mundial oglądali w telewizji.

Bąka cieszy to, że kadrowicze grają w renomowanych europejskich klubach, ale jego zdaniem w drużynie nie ma zdecydowanych liderów i "życia". - Trochę brakuje mi w naszej kadrze przywódców i charyzmatycznych liderów. Wydaje mi się, że to za spokojna grupa. Słyszałem, że nic się w niej nie dzieje, zawodnicy spędzają większość czasu w pokojach i grzebią w internecie. A drużyna powinna żyć. Na pewno ma piłkarskie osobowości, jak Lewandowski czy Błaszczykowski, oni pierwsi muszą brać na siebie odpowiedzialność - mówi Bąk w "Przeglądzie Sportowym".

Na sugestię, że Lewandowski z Błaszczykowskim za sobą nie przepadają, Bąk odparł: - Niech nie chodzą na obiad czy kawę, co mnie to interesuje? Każdy ma grono ludzi, z którymi lubi spędzać czas. Ale na boisku obaj grają w tych samych koszulkach, z tym samym orłem na piersi i do tej samej bramki. Jak Lewy dostanie kopa, a Błaszczu będzie obok, to musi doskoczyć. I odwrotnie. Tak to musi wyglądać, nie tylko z nimi dwoma, ale z całą jedenastką i rezerwowymi.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ