Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nawałka nie chce Polanskiego, a Polanski rezygnuje z kadry

Defensywny pomocnik Hoffenheim Eugen Polanski zapowiedział, że nie zagra już w kadrze Polski za kadencji Adama Nawałki. - Wmawia się ludziom, że nie chce mi się grać w kadrze. To kłamstwa - powiedział dla portalu Polsatsport.pl
- Brak gotowości Eugena Polanskiego na udział w zgrupowaniu przed meczami z Niemcami i Litwą zamyka mu na dziś drogę do reprezentacji - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka po wysłaniu powołań na mecz z Litwą wśród których nie znalazło się miejsca dla Polanskiego.

Teraz wypowiedział się zawodnik. - Póki on będzie trenerem, nie chcę powołań. Przyjechałem na zgrupowanie przed meczem z Anglią, nawet gdy ciąża mojej żony była zagrożona. Teraz wmawia się ludziom, że olewam kadrę. To kłamstwa! W klubie nie dali mi zgody na wyjazd do Hamburga. Czy bliżej mam z Hoffenheim właśnie tam czy może do Indii? To lenistwo? - mówi w rozmowie z Polsatsport.pl

- Oczywiście, że chciałem być na kadrze, ale nie mogłem. Mówiłem o tym ludziom z PZPN! Podobnie było teraz, przed Litwą. W klubie nie są szczęśliwi z powołań poza terminem FIFA, i ja to odczuwam. Są wakacje, nie ma ligi, mógłbym pojechać na obóz mimo działaczom, a co później? Ławka za karę. Wtedy będę u Nawałki grał? - dodaje Polanski.

Nawałka nie chce Polanskiego

Po marcowym meczu Polska - Szkocja (0:1) selekcjoner zapytał wszystkich piłkarzy, czy przyjadą na mecz z Niemcami (13 maja) i Litwą (6 czerwca), obu nie zaplanowano w oficjalnym terminie FIFA, drugi z nich odbędzie się już w okresie urlopowym. Wszyscy piłkarze zadeklarowali chęć przyjazdu, w tym Polanski. Zawodnik Hoffenheim zaczął jednak zmieniać zdanie, im bliżej było spotkania z Niemcami. Prasie powiedział, że nie chciał go zwolnić klub, gdyż w trakcie spotkania reprezentacji drużyna klubowa leci na tournée do Indii. Polanski poleciał do Azji, kadra w Hamburgu zagrała bez niego.

Przed spotkaniem z Litwą sytuacja się jednak powtórzyła. Nawałka znów zapytał Polanskiego, czy przyjedzie. Zgoda klubu była ponownie potrzebna, bo chociaż to okres urlopowy, to jednak mecz nie jest w terminie FIFA. Żaden inny kadrowicz nie miał problemu z załatwieniem zwolnienia, ale znów wyjątkiem był Polanski. Po raz kolejny powiedział selekcjonerowi, że na wyjazd na tygodniowe zgrupowanie przed Litwą nie zgadza się jego klub. Nawałka nie uwierzył w jego słowa, nie wyczuł też u niego chęci gry w reprezentacji. Do końca czekał na zmianę zdania, ale ostatecznie nie powołał zawodnika. Dzisiaj Nawałka absolutnie nie widzi szans, aby Polanski mógł wrócić do kadry i zagrać w eliminacjach do Euro 2016. Mecz w sezonie urlopowym posłużył mu za naturalną selekcję. Teraz przynajmniej wie, na kogo może liczyć.

Wybierz najlepszą '11' Ligi Mistrzów 2013/14 [GŁOSOWANIE]


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ