Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Orange nie będzie już sponsorem reprezentacji Polski

Po 12 latach wspierania polskiego futbolu Orange Polska podjął decyzję o nieprzedłużaniu umowy sponsorowania piłkarskiej reprezentacji Polski na kolejne lata. Obowiązujący kontrakt wygaśnie 31 lipca 2014 r. Decyzja wynika ze zmiany strategii sponsoringowej firmy.
- Przez 12 lat byliśmy blisko kibiców i piłkarzy na dobre i złe. Cieszymy się, że nasze wsparcie przyczyniło się do sukcesów reprezentacji Polski, w tym m.in. historycznego awansu do finałów mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii. Trenerowi i piłkarzom życzymy konsekwencji w budowaniu zwycięskiej drużyny i sukcesu w kolejnych eliminacjach do mistrzostw Europy i mistrzostw świata - powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor komunikacji korporacyjnej i CSR Orange Polska.

Orange Polska zainwestował w polską piłkę nożną ponad 100 mln zł. Przez wiele lat na wsparcie mogła liczyć nie tylko reprezentacja Polski, ale także polska ekstraklasa oraz piłka młodzieżowa i dziecięca. Firma była m.in. głównym sponsorem turnieju dla dzieci Orange Cup. Orange był także sponsorem finałów mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie w 2012 r. oraz partnerem technologicznym UEFA podczas tej imprezy.

Firma angażowała się w specjalne programy skierowane do kibiców: Orange Fair Play i Gram Fair, których celem było zwiększanie bezpieczeństwa na stadionach i podnoszenie atrakcyjności meczów. Jako sponsor zorganizowała również szkolenia medialne dla zawodników oraz szkolenia z zakresu marketingu dla przedstawicieli klubów.

- Chcielibyśmy podziękować firmie Orange Polska za długoletnią i owocną współpracę. Jesteśmy przekonani, że przyczyniła się ona do rozwoju firmy i osiągnięcia założeń biznesowych dla marki Orange. Należy podkreślić, że przez te 12 lat nasza współpraca układała się bez zastrzeżeń - powiedział sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Koniec współpracy z firmą Orange Polska oznacza, że reprezentacja Polski do eliminacji Euro 2016 przystąpi już z nowym sponsorem głównym.

- Dostrzegamy duże zainteresowanie ze strony różnych firm, które w swojej strategii marketingowej chcą wspierać drużynę narodową - dodał Sawicki.

Relacje Z czuba są fajne? Pomóż nam je robić »

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (151)
Orange nie będzie już sponsorem reprezentacji Polski
Zaloguj się
 • mlynek_999

  Oceniono 1356 razy 1314

  Pojawiły się pierwsze przecieki... Sponsorowaniem drużyny jest zainteresowany pewien cyrk - przygotowano już dla piłkarzy czerwone peruki i nosy.

 • niepoprawny_realista

  Oceniono 723 razy 681

  I to wbrew pozorom jest pierwszy krok na bardzo długiej i wyboistej drodze do odrodzenia polskiego futbolu. Stan obecny - zaorać. Zero kibiców na meczach, zero kasy od sponsorów. Tym panom już dziękujemy. Zajmijmy się 6-latkami, to już za 12-16 lat (małe trzy, cztery mundiale) zaczniemy odnosić sukcesy. Tak trzymać!

 • po_co_tyle_klamiecie_15

  Oceniono 668 razy 642

  Chyba tylko jakiś kompletny wariat zechce sponsorować tę bandę nieudaczników.

 • zalobanarodowa

  Oceniono 449 razy 425

  100 mln na to gó... mieli a na pensje dla pracowników nie mają.

 • elegcez

  Oceniono 417 razy 413

  podobno lokalny sklep z Rzepina(GS) jest zainteresowany sponsorowaniem tej bandy nieudaczników. Jednak warunkiem jest przynajmniej JEDEN remis w 10 kolejnych meczach.

 • kontra.punkt

  Oceniono 431 razy 301

  Jeśli szmaciany piłkarz I ligi (o ekstraklasie nie wspominając) będzie zarabiał miesięcznie więcej niż polski mistrz olimpijski, reprezentacja nigdy nie osiągnie sensownego poziomu.
  Program poprawy musi być zdecydowany i skuteczny:
  a) rozwiązać ekstaklasę i I ligę
  b) za nową ekstraklasę uznać obecną II ligę - na tym poziomie zawodnikom jeszcze się chce grać,
  c) ograniczyć pensje zawodnikom do dwukrotnej średniej krajowej (by nie płakali ze mało zarabiają)
  d) zgoda na transfery zagraniczne tylko dla tych klubów i zawodników, które osiągną sensowny poziom (mistrzostwo lub Puchar Polski, w LM lub LE wyjście z fazy eliminacyjnej)
  e) Jak Boniek się nie zgodzi - rozwiazać PZPN. Najwyżej UEFA nałozy zakaz gry reprezentacji Polski przez 2 lata, ale to niczego nie zmieni, bo i tak reprezentacja dostaje "w ciry".
  Idę o zakład, że za 10 lat doczekamy się medalu ME lub MŚ.

 • mmassive

  Oceniono 178 razy 166

  Cwaniaczek i skład węgla to najbardziej adekwatne nazwy sponsorów reprezentacji :P Jeszcze "komis karabinów francuskich - nieużywanych, raz rzuconych na ziemię", kopalnia żelu do włosów, producent słuchawek - hełmofonów a la Janek Kos oraz fryzjer z Szalonych Nożyczek :)

 • elegcez

  Oceniono 217 razy 129

  orange ucieka z tonącego okrętu. Z drugiej strony jaki poziom usług teleinformatycznych orange taka gra repry

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX