Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Obraniak o powrocie do kadry: "Bariera językowa wytwarzała dystans"

0 : 1
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Środa 05.03.2014 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
0
0
0
Szkocja
0
1
1
Składy i szczegóły
Polska
Kartki: Peszko (41.) - żółta. Składy: Szczęsny - Piszczek, Szukała, Glik, Brzyski (90+2 Komorowski) - Sobota (88. Masłowski), Klich (82. Teodorczyk), Krychowiak (88. Jodłowiec), Peszko (74. Polański), Obraniak (74. Robak) - Milik.
Szkocja
Bramki: Brown (78.) Kartki: Brown (41.) Hutton (58.), Naismith (85.) - żółta. Składy: Marshall, Hutton (67. Bardsley), Martin, Greer, Mulgrew, Bannan (67. Robertson), Brown, Morrison (46. Fletcher D.), Anya (90+2. Burke), McCormack (76. Adam), S Fletcher (46. Naismith).
Ludovic Obraniak po prawie rocznej przerwie wraca do reprezentacji Polski, w której barwach będzie miał szansę zagrać w środę podczas meczu towarzyskiego ze Szkocją. Obraniak nie chciał komentować powodów, dla których rozstał się z kadrą, zapewnia jednak, że wytrwale uczy się języka polskiego, by łatwiej porozumiewać się z resztą kadrowiczów. Mecz na Stadionie Narodowym w środę o 20.45. Relacja Z Czuba i Na Żywo na Sport.pl.
Piłkarz Werderu Brema może zaliczyć debiut u selekcjonera Adama Nawałki, który jakiś czas temu przekonał go do kry w kadrze. Wcześniej Obraniak odmówił udziału w pierwszym zgrupowaniu za kadencji nowego opiekuna kadry, tłumacząc się sprawami rodzinnymi.

- Nie żałuję decyzji o powrocie do reprezentacji. Po prostu wcześniej dwa czy trzy razy doszło do sytuacji, które nie były proste, ale to już przeszłość i nie ma co tego roztrząsać. Teraz chciałbym stać się częścią tej drużyny, zintegrować się z zespołem i włożyć więcej wysiłku w naukę języka polskiego. Nie ma co kryć, że bariera językowa nie ułatwiała nam współpracy i wytwarzała dystans - mówił podczas pierwszego dnia zgrupowania Obraniak.Na temat powrotu Obraniaka do kadry dyskutowali też goście w magazynie piłkarskim "4-4-2" - Jerzy Engel, Jacek Gmoch i Michał Pol.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ