Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Oficjalnie: Zagramy w maju z Niemcami

Potwierdziły się informacje dotyczące towarzyskiego meczu Niemcy - Polska, który odbędzie się 13 maja w Mainz. Poinformował o tym na Twitterze rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.
Już wcześniej o możliwości rozegrania tego meczu informował niemiecki Kicker. Będzie to pierwszy etap przygotowań reprezentacji Niemiec przed przyszłorocznym mundialem w Brazylii.

Selekcjoner Niemiec Joachim Loew prawdopodobnie nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Co prawda Bundesliga kończy sezon 10 maja, ale finał Pucharu Niemiec jest tydzień później. Może się też stać tak, że któraś z czołowych niemieckich drużyn zagra w finale europejskich Pucharów. Liga Europejska kończy się 14 maja, a Liga Mistrzów 24 maja.

19 maja reprezentacja Niemiec zaczyna zgrupowanie w St.Leonhard w Tyrolu, a 29 maja wylatuje do Brazylii. Tam ma jeszcze zagrać dwa mecze towarzyskie.

Historia starć Polski i Niemiec

Reprezentacja Polski w piłce nożnej jeszcze nigdy nie zwyciężyła z Niemcami. W sumie zmierzyliśmy się 17 razy. Padło pięć remisów, 12 spotkań wygrali Niemcy. Jednym z najsłynniejszych starć jest to z półfinału MŚ w 1974. Wówczas w słynnym "meczu na wodzie" Niemcy wygrali 1:0.

Po raz ostatni obie drużyny spotkały się w meczu towarzyskim 6 września 2011 roku w Gdańsku. Padł remis 2:2, a goście zdołali wyrównać w samej końcówce meczu.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ