Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piwo i pizza dla piłkarza San Marino za bramkę z Polakami

1 : 5
Informacje
Eliminacje MŚ 2014 - Grupa H
Wtorek 10.09.2013 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
San Marino
1
0
1
Polska
3
2
5
Składy i szczegóły
San Marino
Bramki:Della Valle (22.)
Kartki:Bollini, M.Vitaioli, Buscarini, Calzolari - żółta
Skład:Simoncini - Buscarini, Della Valle, F.Vitaioli, Bollini, Palazzi (69. Cibelli) - Calzolari, Gasperoni (42. Cervellini) - M.Vitaioli, Rinaldi (80. Bianchi) - Selva
Polska
Bramki:Zieliński (10., 66.), Błaszczykowski (23.), Sobota (34.), Mierzejewski (75.)
Kartki:Klich, Robak - żółta
Skład:Boruc - Celeban, Jędrzejczyk, Salamon, Boenisch - Błaszczykowski (72. Mierzejewski), Krychowiak (79. Wszołek), Klich, Sobota - Zieliński - Brożek (55. Robak)
30-letni Alessandro Della Valle, na co dzień pracownik banku, jest bohaterem narodowym San Marino. Obrońca zdobył pierwszego od 5 lat gola dla reprezentacji małego państewka w środkowych Włoszech.
San Marino zajmuje ostatnią pozycję w rankingu drużyn narodowych prowadzonym przez FIFA. Niemal każdy mecz Sanmaryńczyków z zawodowcami kończy się wysoką porażką.

W spotkaniu z Polską amatorom z Półwyspu Apenińskiego udało się jednak strzelić gola, pierwszego od 5 lat w meczu o punkty. Alessandro Della Valle uderzenie głową zamienił na bramkę. Dziś rano został zaskoczony owacją ze strony współpracowników. - To było dziwne uczucie. Witali mnie jak bohatera narodowego - powiedział w rozmowie telefonicznej piłkarz. Uznania dla wyczynu amatora z San Marino nie kryją też polscy kibice - założyli mu nawet na Facebooku fanpage'a, na który w ciągu 18 godzin dopisało się ponad 3 tysiące osób.Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ