Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

El. MŚ 2014. Anglicy najbliżej awansu, Polacy wciąż z minimalnymi szansami

Polacy zgodnie z planem pokonali San Marino 5:1, a Ukraińcy bezbramkowo zremisowali z Anglią. Na dwie kolejki przed końcem liderami ?polskiej? grupy H są wspomniani Anglicy, którzy jednak wciąż nie mogą być pewni wyjścia z grupy.
1 : 5
Informacje
Eliminacje MŚ 2014 - Grupa H
Wtorek 10.09.2013 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
San Marino
1
0
1
Polska
3
2
5
Składy i szczegóły
San Marino
Bramki:Della Valle (22.)
Kartki:Bollini, M.Vitaioli, Buscarini, Calzolari - żółta
Skład:Simoncini - Buscarini, Della Valle, F.Vitaioli, Bollini, Palazzi (69. Cibelli) - Calzolari, Gasperoni (42. Cervellini) - M.Vitaioli, Rinaldi (80. Bianchi) - Selva
Polska
Bramki:Zieliński (10., 66.), Błaszczykowski (23.), Sobota (34.), Mierzejewski (75.)
Kartki:Klich, Robak - żółta
Skład:Boruc - Celeban, Jędrzejczyk, Salamon, Boenisch - Błaszczykowski (72. Mierzejewski), Krychowiak (79. Wszołek), Klich, Sobota - Zieliński - Brożek (55. Robak)
Walka o bezpośredni awans na przyszłoroczny mundial, który odbędzie się w Brazylii, będzie niezwykle zacięta. Dzięki podziałowi punktów na Ukrainie Anglicy prowadzą w grupie z dorobkiem szesnastu punktów i w praktyce są najbliżej awansu. Jednak tuż za ich plecami czają się Ukraińcy i Czarnogórcy, którzy maja po piętnaście punktów.

Zwycięstwo z San Marino przybliżyło do czołówki Polaków. Podopieczni Waldemara Fornalika mają trzynaście punktów i awans do baraży o udział w przyszłorocznym mundialu wciąż jest w ich rękach. Niezbędne będą jednak zwycięstwa na wyjazdach z Ukrainą i Anglią.

Przypomnijmy, że bezpośrednio awansuje jedynie zwycięzca grupy, a zespół z drugiego miejsca zagra w barażach.

Aktualna tabela grupy H:

1. Anglia 8 25:3 16
2. Ukraina 8 19:4 15
3. Czarnogóra 8 15:8 15
4. Polska 8 18:9 13
5. Mołdawia 8 4:15 5
6. San Marino 8 1:43 0
Pozostałe spotkania:

Anglia - Czarnogóra

Ukraina - Polska

Mołdawia - San Marino

San Marino - Ukraina

Anglia - Polska

Czarnogóra - Mołdawia

Patrząc na to, że wszystkie zespoły mają do rozegrania jeszcze po dwa spotkania, każdy punkt może się tutaj okazać kluczowy. Anglicy, jeśli chcą być spokojni o bezpośredni awans, to mimo pozycji lidera nie mogą sobie pozwolić na potknięcie. Będzie to o tyle trudne, że mecze z outsiderami grupy, Mołdawią i San Marino, podopieczni Roya Hodgsona mają już za sobą (w przeciwieństwie do Czarnogóry i Ukrainy).

Czy Polacy są w stanie wygrać dwa ostatnie mecze i namieszać jeszcze w ścisłej czołówce grupy, włączając się do walki o awans? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ