Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Boniek szuka selekcjonera. "Pytał Michniewicza"

Po remisie z Mołdawią 1:1, który niemal pozbawił reprezentacja Polski szans na awans na przyszłoroczny mundial w Brazylii, nie ustają plotki na temat poszukiwań następcy selekcjonera Waldemara Fornalika. W sobotnim "Fakcie" czytamy, że Boniek w luźnej rozmowie pytał trenera Podbeskidzia Czesława Michniewicza, do kiedy ten ma ważny kontrakt z klubem.
Polacy remisując z Mołdawią znacznie skomplikowali swoje szanse na awans. Po sześciu meczach podopieczni Waldemara Fornalika zajmują czwarte miejsce w grupie, wyprzedzając jedynie Mołdawię i San Marino, a do drugiego miejsca zajmowanego przez Anglię, które daje prawo do gry w barażach, tracą trzy punkty.

W sobotnim "Fakcie" » można przeczytać, że prezes PZPN Zbigniew Boniek na poważnie rozpoczął już poszukiwania nowego selekcjonera i że wszystko wskazuje na to, że będzie nim Polak, a wśród głównych kandydatów wymienia się Czesława Michniewicza i Adama Nawałkę.

"Boniek w luźnej rozmowie zapytał Czesława Michniewicza, trenera Podbeskidzia, do kiedy wiąże go kontrakt z klubem. - Uśmiechnąłem się tylko. Uważam, że ludzie z mojego pokolenia trenerów, z całym szacunkiem dla dorobku Michała Probierza, Macieja Skorży czy mojego, nie są jeszcze gotowi do pracy z kadrą" - czytamy w "Fakcie".

Były trener m.in. Zagłębia Lubin dodaje też, że praca selekcjonera wiąże się z niesamowitą presją, gdyż nie podlega się wtedy ocenie jedynie zarządu klubu i kibiców, ale milionów Polaków, którzy oczekują dobrych wyników.

"Większe doświadczenie od Michniewicza ma Adam Nawałka. Trener Górnika, wedle naszej wiedzy, to mocny kandydat na selekcjonera" - czytamy dalej.

Kolejny mecz reprezentacja Polski rozegra 14 sierpnia przeciwko Danii.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (33)
Reprezentacja. Boniek szuka selekcjonera. "Pytał Michniewicza"
Zaloguj się
 • al-bundy

  Oceniono 169 razy 163

  Stanowcze NIE dla nieudacznej Polskiej Myśli Szkoleniowej!
  Panie Boniek, jeśli nie chcesz Pan spadku reprezentacji do drugiej setki rankingu FIFA to nie zatrudniaj polskiego trenerzyny.

 • kontroversyjny

  Oceniono 91 razy 91

  tylu trenerow zagranicznych jest wolnych a on bierze ludzi z polskiej pilki ktorzy o europie wiedza tyle co ja o balecie ...

 • pawwit

  Oceniono 48 razy 38

  Michniewicz njegłupi, nie chce się na minę władować.

 • mistrzunio_swiata

  Oceniono 33 razy 33

  A pamiętam jak wszyscy wyśmiewali ranking FIFA przed ME, bo tłumaczyli, że nie graliśmy o punkty dlatego jesteśmy tak nisko. I co? Pograliśmy o punkty już rok. Nie przejmujcie się, "polska myśl szkoleniowa" nas zaprowadzi na pierwsze miejsce... drugiej setki.

 • mkoziol7

  Oceniono 37 razy 31

  A Beenhakker zajęty? Może Ferguson da się namówić na dorabianie od czasu do czasu ;)

 • michaelrym

  Oceniono 35 razy 27

  Tylko Stokowiec! ;)

  A tak serio, powinni szukac zagranica.

 • wzornikieu

  Oceniono 23 razy 19

  FUCKT i wszystko jasne.

 • stux

  Oceniono 13 razy 9

  Najlepszy kandydat dla PZPN? Najtańszy kandydat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX