Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

El. MŚ 2014. Prasa po Mołdawia - Polska: koniec z mundialem, koniec z Fornalikiem

1 : 1
Informacje
Eliminacje MŚ 2014 - Grupa H
Piątek 07.06.2013 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Mołdawia
1
0
1
Polska
1
0
1
Składy i szczegóły
Mołdawia
Bramki:Sidorenco (37.)
Kartki:Antoniuc, Gatcan - żółta
Skład:Namasco - Bordian (71. Cebotaru), Armas, Epureanu, Golovatenco - Gatcan, Ionita - Antoniuc (82. Ovseannicov), Suvorov (74. Pascenco), Dedov - Sidorenco
Polska
Bramki:Błaszczykowski (7.)
Skład:Boruc - Jędrzejczyk, Salamon, Komorowski, Wawrzyniak - Krychowiak, Polanski (79. Sobiech) - Błaszczykowski, Mierzejewski (62. Zieliński), Rybus (64. Kosecki) - Lewandowski
Po piątkowym spotkaniu eliminacji MŚ w Brazylii (1:1 na wyjeździe z Mołdawią) prasa mniej lub bardziej odważnie pisze o końcu marzeń o mundialu (matematyczne szanse nadal istnieją) oraz konieczności zwolnienia selekcjonera Waldemara Fornalika.
Niektóre tytuły wypowiadają się nawet dość jednoznacznie - ich zdaniem był to ostatni mecz Fornalika jako trenera reprezentacji Polski. Jak się okazuje, te dzienniki myliły się.

Gazeta Wyborcza: Polacy zremisowali z Mołdawią. Mundial się oddala

Rok po fatalnym występie Euro reprezentacja Polski zremisowała z Mołdawią, 134. drużyną rankingu FIFA, i szanse na awans do przyszłorocznego mundialu są tylko matematyczne. Nie wiadomo, czy w następnym meczu Waldemar Fornalik wciąż będzie selekcjonerem. Z taką grą Polacy nie mają czego szukać między najlepszymi. W marcu wyraźnie przegrali z Ukrainą, teraz nie potrafili pokonać słabej Mołdawii. Kiedy drużyna nie robi postępów, winny najczęściej jest trener.

Super Express: Nie dla was mundial, patałachy!

Piłkarze reprezentacji Polski skutecznie pozbawili nas złudzeń o awansie na mistrzostwa świata. Po remisie z Mołdawią (1:1) mundial mają już z głowy. Nasze "Orły" nie potrafiły wygrać z drużyną, która do meczu z biało-czerwonymi w tych eliminacjach nie zdobyła jeszcze gola na własnym boisku! Czas na reakcję PZPN i dymisję Waldemara Fornalika (50 l.)! Mecz w Kiszyniowie pokazał, że selekcjoner nie ma ani pomysłu, ani odwagi na zbudowanie ofensywnie i skutecznie grającej drużyny.

Przegląd Sportowy: Koniec marzeń o mundialu

Polacy mogą zapomnieć o udziale w mistrzostwach w Brazylii, Waldemar Fornalik sam powinien zrezygnować z posady. Fatalna gra w obronie i zadziwiająca nieskuteczność w atakach zadecydowały o remisie w Kiszyniowie.

Fakt: Wielka porażka. Nie jedziemy na mundial!

To koniec marzeń o awansie do mistrzostw świata w Brazylii. Polska zremisowała w Kiszyniowie z Mołdawią 1:1. Piłkarze w fatalnych humorach udają się na urlopy. Waldemar Fornalik uda się na urlop - w kontekście pracy z reprezentacją - permanentny. Na dniach można spodziewać się, że prezes Zbigniew Boniek zwolni trenera biało-czerwonych.

Dziennik: Tylko remis z Mołdawią. Prysły marzenia o mundialu. Koniec Fornalika?

Ten wynik oznacza praktycznie koniec marzeń o awansie na mundial. Oczywiście szanse matematyczne jeszcze istnieją. Jednak nie ma się co łudzić. W Brazylii nie zagramy. Prawdopodobnie mecz z Mołdawią był też ostatnim w roli selekcjonera dla Waldemara Fornalika.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ