Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Fornalik: Staram się podnieść jakość tego zespołu

1 : 1
Informacje
Eliminacje MŚ 2014 - Grupa H
Piątek 07.06.2013 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Mołdawia
1
0
1
Polska
1
0
1
Składy i szczegóły
Mołdawia
Bramki:Sidorenco (37.)
Kartki:Antoniuc, Gatcan - żółta
Skład:Namasco - Bordian (71. Cebotaru), Armas, Epureanu, Golovatenco - Gatcan, Ionita - Antoniuc (82. Ovseannicov), Suvorov (74. Pascenco), Dedov - Sidorenco
Polska
Bramki:Błaszczykowski (7.)
Skład:Boruc - Jędrzejczyk, Salamon, Komorowski, Wawrzyniak - Krychowiak, Polanski (79. Sobiech) - Błaszczykowski, Mierzejewski (62. Zieliński), Rybus (64. Kosecki) - Lewandowski
- Mamy mocarstwowe ambicje, stawiamy się na równi z Anglią czy Niemcami, a nimi nie jesteśmy. Nie wyszło nam Euro, musimy zmieniać drużynę i ja to robię - mówił rozgoryczony Waldemar Fornalik po remisie 1:1 z Mołdawią.
Polacy stracili punkty ze 134. w rankingu FIFA Mołdawią.

- Piłka jest przewrotna, skoro nie strzela się kilku goli, to traci się jednego i remisuje mecz. Straciliśmy gola z niczego, po wyrzucie piłki z autu. Popełniliśmy za dużo błędów - komentował po meczu selekcjoner.

Polacy byli nieskuteczni w pierwszej połowie i bezradni w drugiej.

- Mieliśmy dużo okazji, widać było mobilizację zespołu. Druga połowa nie była tak dobra, choć chcieliśmy grać tak samo. Nie powinniśmy zremisować tego spotkania - mówił Fornalik.

Selekcjoner wciąż wierzy w sens swojej pracy z kadrą.

- Dlaczego mam się podać do dymisji? Stawiam na młodych zawodników, wprowadzam ich do zespołu - dziś nie zawiedli mnie Salamon z Zielińskim. Staram się podnieść jakość tego zespołu. Mamy mocarstwowe ambicje, stawiamy się na równi z Anglią czy Niemcami, a nimi nie jesteśmy. Nie wyszło nam Euro, musimy zmieniać drużynę i ja to robię - przekonywał.

- To, co się dzieje, nie zniechęca mnie do pracy, tylko mobilizuje. To, że nie wygraliśmy, nie znaczy, że nie mieliśmy pomysłu. Brakło odrobiny umiejętności i zimnej głowy pod bramką rywala.

- Zmieniam zespół, nie gramy na przetrwanie, reprezentacja jest przebudowywana. W moim debiucie z Estonią zagrała drużyna z Euro, zawiodła i postanowiłem, że koniec z niektórymi nazwiskami - mówił.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ