Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Fornalik czeka na Bońka

Selekcjoner reprezentacji spotka się dziś z wiceprezesem PZPN Romanem Koseckim, ale żadne decyzje nie zapadną przynajmniej do 10 kwietnia. Wtedy z urlopu w Rzymie wraca prezes Zbigniew Boniek.
Po porażce 1:3 i beznadziejnej grze w marcowym meczu z Ukrainą pozycja Waldemara Fornalika nie jest na tyle mocna, by mógł być pewny tego, że poprowadzi kadrę w czerwcowym meczu eliminacji mundialu z Mołdawią. - Trener nie został wezwany na dywanik. Jest pracownikiem związku, bywa w siedzibie i porozmawia z wiceprezesem Koseckim. Wcześniej, ze względu na święta, nie było okazji - mówi "Gazecie" Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

Zaraz po meczach z Ukrainą i San Marino (5:0) szefowie związku byli wściekli na to, co zobaczyli na boisku. Były premier Jan Krzysztof Bielecki ujawnił, że w kuluarach padło nawet nazwisko Marca Tardellego jako potencjalnego następcy Fornalika. Nieoficjalnie mówi się także o Roberto Donadonim - byłym selekcjonerze reprezentacji Włoch. Wszelkie spekulacje Boniek kwituje krótko: "Nie ma tematu zwolnienia trenera Fornalika". - Nie będę go zwalniał, ma kontrakt. A gdyby nawet mi przyszła myśl, żeby jutro go zwolnić, to przecież i tak bym wam nie powiedział. Na dzisiaj nie ma takiej opcji. Nikt nie da gwarancji, że nowy trener ogra Mołdawię. Fornalik pracuje dalej, ale to nie znaczy, że nie można go krytykować. Wydaje mi się, że kadra nie gra dobrze, że mogłaby grać lepiej - mówił Boniek w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". W środę na Twitterze napisał: "Prima aprilis już się skończył", komentując informację "Faktu", że kandydatem na nowego selekcjonera jest prowadzący Heerenveen Marco van Basten.

Do 15 kwietnia Boniek ogłosił ciszę medialną, dwa dni później odbędzie się posiedzenie zarządu, na którym na pewno odbędzie się dyskusja na temat ostatnich występów reprezentacji Polski. Na czerwiec PZPN planuje zjazd sprawozdawczy w Warszawie, podczas którego zostanie przyjęty nowy statut.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (6)
Reprezentacja. Fornalik czeka na Bońka
Zaloguj się
 • lesio2107

  Oceniono 49 razy 37

  jupp henkes na trenera , po sezonie odchodzi z bayernu , on by zmienil nasza pilke .;)

 • antropoid

  Oceniono 27 razy 27

  "Były premier Jan Krzysztof Bielecki ujawnił, że w kuluarach padło nawet nazwisko Marca Tardellego"
  ----------------------------

  Może dla jaj to mówili, bo pewnie wiedzą, że ta przekupa z każdym zasłyszanym pierdem z miejsca do mediów poleci. :)

 • fluorscent

  Oceniono 14 razy 0

  Wszyscy krytykują Fornalika, ale jakby nie patrzeć to jego pierwsza porażka w eliminacjach. Smuda przez dwa lata radził sobie o wiele gorzej, a trwał i trwał. Patrzmy uważnie na reprezentacje, ale nie podejmujmy pochopnych kroków, bo to byłoby trochę nieuczciwe, właśnie z uwagi na zaufanie, jakim darzono właśnie cudnego Franciszka.

  Zresztą na mundial do Brazylii nie warto jechać: porque.blox.pl/2013/03/Dlaczego-Brazylia-to-nie-jest-znowu-taki-dobry.html

 • jurek20111

  Oceniono 3 razy -1

  NIE TYLKO FORNALIK MUSI ODEJŚĆ, POWINIEN ZABRAĆ ZE SOBĄ BŁASZCZYKOWSKIEGO I LEWANDOWSKIEGO. BEZ NICH TA DRUŻYNA MOŻE ZACZNIE SIĘ ROZWIJAĆ

 • lucekduesseldorf

  Oceniono 22 razy -10

  nie trenera, ale caly pzpn powinni wypierd****.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX