Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Eliminacje MŚ 2014. Mecz z Ukrainą prawdopodobnie pod zamkniętym dachem

1 : 3
Informacje
Eliminacje MŚ 2014 - Grupa H
Piątek 22.03.2013 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
1
0
1
Ukraina
3
0
3
Składy i szczegóły
Polska
Bramki:Piszczek (18.)
Kartki:Łukasik - żółta
Skład:Boruc - Piszczek, Wasilewski, Glik, Boenisch - Krychowiak, Łukasik (59. Obraniak) - Błaszczykowski, Majewski (76. Teodorczyk), Rybus (46. Kosecki) - Lewandowski
Ukraina
Bramki:Jarmołenko (2.), Husiew (7.), Zozula (45.)
Kartki:Rotan, Harmasz, Stepanenko, Tymoszczuk, Moroziuk - żółta
Skład:Pjatow - Fedecki, Chaczeridi, Kuczer, Szewczuk - Stepanenko (60. Tymoszczuk), Rotan - Husiew (90. Moroziuk), Harmasz (90. Bezus), Jarmołenko - Zozula
Nadchodzące mecze eliminacji mistrzostw świata z Ukrainą i San Marino na Stadionie Narodowym najprawdopodobniej odbędą się pod zamkniętym dachem. - Mieliśmy prognozę pogody i dach zamknęliśmy już 5 marca, by zapewnić najlepsze warunki do wzrostu murawy - zapewniał Mikołaj Piotrowski, rzecznik Stadionu Narodowego. Początek meczu Polska - Ukraina w piątek o 20:45, relacja z czuba i na żywo oraz w naszej aplikacji Sport.pl LIVE ?.
Mecz z Ukrainą będzie pierwszym spotkaniem na Stadionie Narodowym od października, kiedy to Polska zremisowała tam z Anglią 1:1. Oprócz wyniku wszyscy mają też w pamięci wydarzenia, które dzień wcześniej wymusiły na organizatorach przesunięcie meczu. Otwarty dach przy ulewie, jaka miała wtedy miejsce w Warszawie spowodował, że murawa nie nadawała się do gry. Według zapewnień organizatorów tym razem murawa jest w idealnym stanie, a dach został zamknięty już dwa tygodnie temu, by zapewnić jej jak najlepsze warunki. Podobnie ma być w trakcie meczów z Ukrainą i San Marino.

- Mieliśmy prognozę pogody i dach zamknęliśmy już 5 marca, by zapewnić najlepsze warunki do wzrostu murawy. Mamy zespół doświadczonych ludzi, agronoma, który nad wszystkim czuwa. Trawa powinna zaskoczyć wszystkich kibiców - podkreśla Mikołaj Piotrowski, rzecznik Stadionnu Narodowego. - Nie wiem czy można coś takiego zobaczyć na jakimkolwiek innym stadionie o tej porze roku - dodaje.

Wciąż nie ma jednak pewności co do tego, czy dach nie zostanie otwarty na czas meczu. - Tę decyzję podejmiemy wraz z partnerami z PZPN na dzień przed meczem, ale wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem dla kibiców było by pozostawienie tego dachu zamkniętym - zaznacza rzecznik.

W podobnym tonie wypowiada się rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski - Od dwóch tygodni dach jest zamknięty i nic nie wskazuje na to, by miał zostać otwarty na czas spotkań. FIFA i strona ukraińska zostały już o tym poinformowane - mówi. Kwiatkowski chwalił też stan murawy na swoim Twitterze i dzień przed meczem wrzucił nawet jej zdjęcie ?.

Mimo wszystko nikt nie może zapewnić, że dach na pewno nie zostanie przed meczem otwarty. Wystarczy, że Ukraińcy sprzeciwią się grze pod dachem. Otwarcia dachu może też zażądać delegat FIFA - Delegat FIFA może zdecydować o tym w każdej chwili, ale nie wydaje się, żeby któraś ze stron chciała nam popsuć organizację meczu - zakończył Kwiatkowski. Polacy są w tej chwili na trzecim miejscu w grupie H i tracą trzy punkty do Anglii, która jednak rozegrała jeden mecz więcej. Zwycięstwo z Ukrainą może sprawić, że Polska na poważnie włączy się do walki o zwycięstwo w grupie. Początek spotkania w piątek o 20:45.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ