Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mecz Polska - Ukraina. Glik i... Jak zestawić polską obronę?

1 : 3
Informacje
Eliminacje MŚ 2014 - Grupa H
Piątek 22.03.2013 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
1
0
1
Ukraina
3
0
3
Składy i szczegóły
Polska
Bramki:Piszczek (18.)
Kartki:Łukasik - żółta
Skład:Boruc - Piszczek, Wasilewski, Glik, Boenisch - Krychowiak, Łukasik (59. Obraniak) - Błaszczykowski, Majewski (76. Teodorczyk), Rybus (46. Kosecki) - Lewandowski
Ukraina
Bramki:Jarmołenko (2.), Husiew (7.), Zozula (45.)
Kartki:Rotan, Harmasz, Stepanenko, Tymoszczuk, Moroziuk - żółta
Skład:Pjatow - Fedecki, Chaczeridi, Kuczer, Szewczuk - Stepanenko (60. Tymoszczuk), Rotan - Husiew (90. Moroziuk), Harmasz (90. Bezus), Jarmołenko - Zozula
Kto ma wystąpić w środku polskiej obrony w meczu z Ukrainą (piątek, 20.45, relacja Z Czuba i Na żywo w Sport.pl) w eliminacjach mistrzostw świata? Pewniakiem jest Kamil Glik. Co do nazwiska drugiego stopera są jednak poważne rozbieżności. Początek spotkania o godz. 20.45, transmisje w TVP i Polsacie Sport, relacja Zczuba i na Żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!
Ostatnie godziny konkursu Appaward 2013 - zagłosuj na aplikację Sport.pl Live!

Kamil Glik zbiera znakomite recenzje w Serie A. Choć jego zespół nie należy do najsilniejszych w lidze, to defensywa Torino statystycznie jest jedną z lepszych.

Nie ma też wątpliwości, kto powinien wystąpić na bokach polskiej obrony. Sebastian Boenisch na lewej stronie i Łukasz Piszczek na prawej są znacznie lepsi od konkurentów.

Problemem pozostaje pozycja drugiego stopera.

Przemysław Iwańczyk w magazynie Sport.pl Extra zapytał o zdanie czterech fachowców. Dwóch (Aleksandar Vuković i Tomasz Łapiński) widziałoby obok Glika Marcina Wasilewskiego. Dariusz Dziekanowski postawiłby na Bartosza Salamona, a Andrzej Juskowiak na Marcin Komorowskiego lub Piotra Celebana.

Z każdą z tych kandydatur jest jakiś problem. Salamon jest co prawda zawodnikiem Milanu, ale nie zagrał w nim jeszcze ani minuty. Marcin Wasilewski w tym roku wystąpił tylko w jednym spotkaniu w barwach Anderlechtu. Natomiast Marcin Komorowski i Piotr Celeban jeszcze nigdy nie grali w reprezentacji w meczu o punkty.

Na kogo powinien postawić Fornalik w środku obrony? Zapraszamy do udziału w sondażu i wyrażenia swojej opinii na forum.

Zagłosuj też, kto powinien stanąć w polskiej bramce ?

Wyraź też opinię, jak powinna wyglądać polska linia ofensywna w tym meczu ? oraz...

Kto powinien być defensywnym pomocnikiem obok Grzegorza Krychowiaka ?

Kto powinien zagrać w środku polskiej obrony?
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ