Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2014. Mariusz Lewandowski: Dla Ukraińców to będzie mecz ostatniej szansy

1 : 3
Informacje
Eliminacje MŚ 2014 - Grupa H
Piątek 22.03.2013 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
1
0
1
Ukraina
3
0
3
Składy i szczegóły
Polska
Bramki:Piszczek (18.)
Kartki:Łukasik - żółta
Skład:Boruc - Piszczek, Wasilewski, Glik, Boenisch - Krychowiak, Łukasik (59. Obraniak) - Błaszczykowski, Majewski (76. Teodorczyk), Rybus (46. Kosecki) - Lewandowski
Ukraina
Bramki:Jarmołenko (2.), Husiew (7.), Zozula (45.)
Kartki:Rotan, Harmasz, Stepanenko, Tymoszczuk, Moroziuk - żółta
Skład:Pjatow - Fedecki, Chaczeridi, Kuczer, Szewczuk - Stepanenko (60. Tymoszczuk), Rotan - Husiew (90. Moroziuk), Harmasz (90. Bezus), Jarmołenko - Zozula
PRZEGLĄD PRASY. - Wszyscy na Ukrainie są zgodni, że mecz z nami jest dla nich ostatnią szansą na dalszą walkę o awans do mistrzostw świata - mówi w rozmowie z ?Polską The Times? Mariusz Lewandowski. Relacja Z Czuba i na żywo z meczu Polska - Ukraina w piątek od 20.45 w Sport.pl.
Lewandowski w reprezentacji Polski rozegrał 64 spotkania, ale ostatnie w 2009 roku. 33-letni zawodnik gra obecnie na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy w zespole PFK Sewastopol. Wcześniej reprezentował barwy Szachtara Donieck. W sumie na Ukrainie gra nieprzerwanie od 2001 roku.

W piątek Polska zmierzy się z Ukrainą w kwalifikacjach do mistrzostw świata. W tabeli grupy H Polska jest trzecia z pięcioma punktami w trzech meczach. Ukraina w trzech spotkaniach zgromadziła tylko dwa punkty i zajmuje przedostatnie piąte miejsce.

- Wszyscy na Ukrainie są zgodni, że mecz z nami jest dla nich ostatnią szansą na dalszą walkę o awans do mistrzostw świata. Tu nikt nie ma wątpliwości, że ten mecz jest decydujący, taki mecz o wszystko - mówi Lewandowski w wywiadzie dla "Polski The Times".

Lewandowski podkreśla, że Polskę czeka trudna przeprawa. - Na pewno potencjał mają ogromny i potrafią wygrać z silniejszym przeciwnikiem - mówi o Ukraińcach. - Wydaje mi się, że mają problem z mobilizacją, grając ze słabszymi drużynami. Moje słowa może potwierdzić ich remis ze słabą Macedonią - dodaje.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ